Koncertowy sezon czas zacząć - Pole w Pardon To Tu

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. organizatora

Wszyscy pamiętamy ekscytujący rok 2014 w Pardon To Tu i apogeum tej ekstazy w listopadzie. Teraz czas by zacząć pisać nowy nowy rozdziała w działalności klubu. WIerzymy, że nadchodzący rok będzie równie fascynujący. Zainauguruje go koncert zespołu Pole.

A oto jak opisywana bywa idea powstania i muzyka zespołu.
"Głównym założeniem formacji jest tworzenie muzyki na bazie improwizacji, próba fotograficznego zatrzymania momentu w czasie i interakcja. Silną inspirację dla dla tria stanowi polska muzyka ludowa, muzyka klezmerska, afro-beat jak też awangardowa współczesna elektronika, minimalizm czy awangardowa muzyka elektroniczna. Istotą muzyki Pola jest próba odnalezienia wspólnego mianownika dla tych pozornie odległych światów."
MIeliśmy okazję doświadczać tej stopklatki oraz rzeczone interakcji, w jakie członkowie bandu lubią wchodzić, ot choćby podczas zeszłorocznej edycji Ad Libitum, kiedy to stanęli na scenie z jednym z najwybitniejszych europejskich skrzypków z kręgu free improvised Crlosem Zingaro albo wsłuchując się w jego debiutancką płytę "Radom", która z kolei  spodobała nam się na tyle, aby zdobyć rzadko przyznawane przez nas 5 gwiazdek. 
 
Dla wszystkich, na których album zrobił podobnie duże wrażenie mamy dobrą informację. W listopadzie ubiegłego roku trio skomponowało i nagrało muzykę do filmu dokumentalnego pt. „Rozbitkowie“, którego premiera planowana ma odbyć się podczas festiwalu PLANETE+ Doc w 2015. Razem z premierą filmu ukaże się także płyta. I kto wie może jej fragmentów będziemy mieli okazjęposłuchać podczas koncertu W Pardo To Tu.
 
Michał Górczyński – klarnet
Jan Emil Młynarski - perkusja
Piotr Zabrodzki – gitara basowa
 
CO: POLE
GDZIE: PARDON TO TU
KIEDY: 13 stycznia 2015, godzina 20.30
ZA ILE: 20 PLN