Adam Bałdych & Baltic Gang - "Imaginary Room" za tydzień w sklepach na świecie. U nas już dziś do posłuchania w całości!

Autor: 
Redakcja

Już 22 czerwca na rynku pojawi się najnowsza płyta Adama Bałdycha – młodego skrzypka, który wydaje się u progu wielkiej międzynarodowej kariery. Album nagrany został dla słynnej niemieckiej wytwórni płytowej ACT MUSIC i jest fonograficznym debiutem Adama na szerokim rynku europejskim.

Płyta nosi tytuł "Imaginary Room" i nagrana została z zespołem The Baltic Gang będącym swego rodzaju All Stars ansambl. W grupie znalazły się słynne na europejskiej scenie jazzowej postaci sceny skandynawskiej: Jacob Karlzon (fortepian), Lars Danielsson (kontrabas, wiolonczela), Morten Lund (perkusja), Verneri Pohjola (trąbka), Marius Neset (saksofon) oraz w dwóch utworach  Nils Landgren (puzon) będący wraz z Sigi Lochem także współproducentem płyty.

Całość pomieszczonego na niej materiału zarejestrowana została w legendarnym Hansa Tone Studio w Berlinie. Nie licząc „Time Traveller” oraz zamykającego płytę „Million Miles Away” napisanych wspólnie z Jacobem Karlzonem i Larsem Danielssonem, całość wyszła spod pióra Adama i oddaje nie tylko nastroje folkowej muzyki europejskiej, ale także i jazzu nowojorskiego, którego atmosferę lider chłonął u samego źródła oraz, co szczególnie ważne w języku instrumentalnym i kompozytorskim, również atmosferę dzieł wielkich polskich jazzmanów z Krzysztofem Komedą i Tomaszem Stańko na czele.

Przez kolejne siedem dni, zanim album trafi na sklepowe półki mamy dla naszych czytelników, w prezencie na pierwsze urodziny Jazzarium możliwość odsłuchania całej płyty w pełnym brzmieniu i pełnym czasowym wymiarze oraz do odwiedzenia strony internetowej polskiego dystrybutora ACT Music i płyty „Imaginary RoomGiGi DIstribution. Zapraszamy przed Wami Adam Bałdych & Baltic Gang!