Nowy album tria Billa Charlapa zapowiedziana na sierpień.

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Wytwórnia Blue Note Records zapowiedziała na 16 sierpnia premię albumu And Than Again Bill Charlap Trio, będącego znakomitym nagraniem na żywo, które uchwyciło jedną z najpopularniejszych grup jazzowych naszych czasów podczas występu pewnej sobotniej nocy w Village Vanguard w Nowym Jorku. Album z udziałem pianisty Billa Charlapa i jego długoletniego tria z Peterem Washingtonem na basie i Kennym Washingtonem na perkusji, to zachwycająca godzina swingu i wspaniałych  ballad. Już dziś można wysłuchać energetycznego utworu przewodniego “And Then Again” Kenny'ego Barrona.

Album ukazuje niebywałe porozumienie trzech muzyków. "Ta płyta mówi o komunikacji naszego tria - tego, co robimy indywidualnie i co robimy jako zespół" - mówi Charlap. "I staramy się to robić na swój własny sposób […]. To powinno dziać się naturalnie i myślę, że tak jest. Trenujesz umysł, ufasz sercu". W dyskografii grupy Charlapa album  And Then Again zaskakuje otwartością i brawurą. Nagranie jest również dokumentacją ciągłej ewolucji tria.

Historia zespołu rozpoczyna się w 1997 roku, kiedy to trio Billa Charlapa nagrało All Through the Night dla Criss Cross Jazz, gdzie Peter Washington i Kenny Washington byli w stałej sekcji rytmicznej. "Pamiętam, że patrzyliśmy na siebie i wszyscy poczuliśmy się jakbyśmy byli w zwolnionym tempie. To było jak: "Co tu się dzieje? Tu jest chemia." - wspomina Charlap.

Po wydaniu albumu trio zyskało rozgłos i uznanie krytyków, a  także zaczęło regularne występy w Vanguard (udokumentowane wcześniej na albumie Blue Note Live at the Village Vanguard z 2007 roku). Słynny klub był uświęconą ziemią, którą Charlap po raz pierwszy poznał jako "dziki nowojorski dzieciak, włóczący się po Village", jak sam mówi. Kiedy drzwi klubu w piwnicy były uchylone, mógł stać na klatce schodowej i podsłuchiwać występy Shirley Horn, Joe Hendersona i innych. Lata później, nadszedł jego czas.

Tagi: