Wandering The Sound na Krakowskiej Jesieni Jazzowej

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

18 listopada, w klubie Alchemia, na 14. Krakowskiej Jesieni Jazzowej, w ramach drugiego dnia rezydencji Satoko Fujii w Krakowie, wystąpi grupa Wandering The Sound.

Trio Wandering The Sound zostanie w tym roku poszerzone do rozmiarów kwintetu. Wspólny projekt argentyńskiego klarnecisty, saksofonisty i kompozytora Guillermo Gregorio, hiszpańskiego perkusisty i kompozytora Ramóna Lópeza oraz polskiego basisty Rafała Mazura zaowocował w 2018 albumem Wandering The Sound. Płyta była zapisem pierwszego spotkania tych trzech genialnych improwizatorów.

Na scenie Alchemii dołączą do tria Satoko Fujii i Natsuki Tamura. Kwintet wykona kompozycję dla improwizatorów Rafała Mazura na bazie poematu mistrza zen z XV wieku, Ikkyu Sojuna.

Satoko Fujii to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych postaci we współczesnym jazzie. Prowadzi wiele zespołów w Japonii, Europie i Stanach Zjednoczonych. Do jej współpracowników należeli Tatsuya Yoshida, Joe Fonda, Carla Kihlstedt, Myra Melford, Christian Pruvost i Peter Orins. Do projektu Wandering The Sound dołączy wspólnie z mężem Natsuki Tamurą, o  którym portal Allmusic pisze: „możemy oficjalnie powiedzieć, że jest ich dwóch: ten grający kanciasty jazz-rock lub dziki free improv (...) i ten, który pisze proste melodie o oszałamiającym pięknie. Jak ci dwaj żyją w tym samym ciele i oddychają przez tę samą trąbkę może pozostać tajemnicą”.


CO? – 14. Krakowska Jesień Jazzowa: Wandering The Sound
KTO? – Satoko Fujii, Natsuki Tamura, Guillermo Gregorio, Rafał Mazur, Ramón López
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 18/11/2019; 20:00
BILETY? – 30 zł/ 40 zł
KARNET? – 50 zł 

Tagi: