Sons Of Liberty. Live At Granollers - nowy album Ivána Gonzáleza i Memoria Uno wkrótce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Iberyjska seria wydawnicza, stworzona przez poznański label Mutlikulti Project wspólnie z Trybuną Muzyki Spontanicznej, powraca z nową muzyką improwizowaną wprost z gorącej Barcelony. Po intrygującym, dalece ponadgatunkowym kwartecie Völga, czas na duży skład improwizujący, silnie osadzony korzeniami w historii muzycznej awangardy, zarówno XX, jak XXI wieku.

Płyta „Sons Of Liberty. Live At Granollers” firmowana jest przez Ivána Gonzáleza i jego dyrygowaną, improwizującą orkiestrę Memoria Uno. Nagrana została na koncercie w katalońskim Granollers w roku 2016. W składzie formacji, który można określić tylko jako la creme de la creme sceny improwizowanej Barcelony i nie tylko, odnajdujemy m.in. tak doskonałych muzyków, jak Tom Chant, Albert Cirera, Christer Böthén, Agustí Fernández, Johannes Nästesjö, czy Àlex Reviriego.
Oficjalna data premiery płyty, to 4 lipca 2017r. Wtedy to właśnie będzie miał miejsce koncert w Sinestesia Bar Musical, w Barcelonie.

W informacji od wydawcy czytamy:

Przed Wami trzecia płyta – po Crisis i Cook For Butch – wyjątkowej formacji Ivána Gonzáleza Memoria Uno. Nazwa ta mówi wszystko o intencjach jego twórcy i czyni to w niemal każdym języku świata. Formacja stworzona po to, by kreować świat nowej, ekscytującej muzyki, mając głęboko w pamięci wielowymiarową historię sztuki improwizacji, kompozycji i dyrygentury, czerpiąc z niej pełnymi garściami, z gigantycznym entuzjazmem.

Każdy koncert Memoria Uno jest wydarzeniem wyjątkowym, zarówno z uwagi na fakt, iż skład osobowy orkiestry jest płynny i zmienia się z miesiąca na miesiąc, jak i ze względu na jego personalne i instrumentalne rozmiary, stosowane techniki prowadzenia improwizacji, wreszcie kumulację muzycznych osobowości odpowiedzialnych za efekt końcowy.

Ivan dobiera do pracy w Memoria Uno muzyków, którzy z jednej strony dobrze znają metody jego pracy, z drugiej – są na tyle biegłymi improwizatorami, iż … poradzą sobie w każdej sytuacji scenicznej. Koncert z Granollers dowodzi tego każdą swoją sekundą.

Jeśli fenomenem zbiorowej improwizacji od lat pozostaje London Improvisers Orchestra, to przypadek Memoria Uno dowodzi, iż konkurencja na europejskiej scenie wolnej muzyki rośnie w kosmicznym tempie.

Przed pierwotnym odsłuchem tego nagrania, nie zostaniecie wyposażeni w rozbudowaną instrukcję odbioru. Zbyt wiele słów mogłoby istotnie ograniczyć Waszą wyobraźnię.  Niezwłocznie odpalajcie ten dysk i niech każdy dźwięk będzie tu niespodzianką!

Memoria Uno “Sons Of Liberty. Live at Granollers”

1. Conducción #75. 26:57
     Part I      07:59
     Part II     05:10
     Part III    06:10
     Part IV    04:39
     Part V     02:56

2. Conducción #77. 31:46
     Part I      08:00
     Part II     03:53
     Part III    03:44
     Part IV    03:45
     Part V     06:14
     Part VI    06:08
 

Tagi: