Izumi Kimura / Artur Majewski / Barry Guy / Ramon Lopez - albumy Kind Of Light I Kind Of Shadow już dostępne.

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne
Nadszedł czas na pierwsze płyty Fundacji Słuchaj w 2023 roku. Zaczynamy od płyt Kind Of Light i Kind Of Shadow kwartetu, który po raz pierwszy spotkał się ze sobą podczas nagrania warszawskim studiu radiowym im. Agnieszki Osieckiej.
 
Spotkali się tam muzycy z różnych krajów, z różnych pokoleń i choć grywali ze sobą nie raz w trakcie ich artystycznych karier w takiej konfiguracji nie wystąpili nigdy wcześniej. Za klawiatura fortepianu, urodzona w Japonii, mieszkająca w Irlandii pianistka i kompozytorska Izumi Kimura, wrocławski trębacz, podczas tej sesji grający na kornecie Artur Majewski, na kontrabasie legenda muzyki improwizowanej Barry Guy, a za zestawem perkusyjnym jeden z najbardziej wszechstronnych perkusistów europejskiego jazzu, Ramon Lopez.
 
 
To co usłyszycie na obydwu albumach to materiał zarejestrowany podczas jednej, kilkugodzinnej sesji nagraniowej, która odbywał się dzień po zakończeniu festiwalu Ad Libitum 2021. Całość zawartej tam muzyki to w pełni wyimprowizowany materiał muzyczny powstały z inicjatywy FSRecords.
Pierwsza część sesji, Kind Of Light Light  wydana została jako ostatni album FSR w roku ubiegłym. Nowy rok otwieramy częścią drugą tamtej sesji

Tagi: