Land of Giants

Autor: 
Marek Dusza
McCoy Tyner
Wydawca: 
Telarc
Dystrybutor: 
Beat Music
Data wydania: 
24.06.2003
Ocena: 
4
Average: 4 (1 vote)
Skład: 
McCoy Tyner – piano; Bobby Hutcherson – vibraphone; Charnett Moffett – bass; Eric Harland - drums

W 2002 roku latem, kwartet McCoy Tynera odbywał trasę koncertową po Europie i szkoda, że nie zahaczył o Polskę, bo wszędzie zbierał entuzjastyczne recenzje. 

W Hadze z trudem udało mi się wepchnąć pod samą scenę, by zrobić kilka zdjęć i wysłuchać fragmentu występu. Pamiętam, że zachwyciło mnie zgranie zespołu i dopingujący się nawzajem solówkami: pianista i wibrafonista Bobby Hutcherson, fachman nie lada.

Ten album został nagrany w studio pod koniec 2002 roku, a porozumienie w zespole sięgnęło zenitu. Właściwie to mamy do czynienia ze zbiorowymi improwizacjami, co ostatnio w jazzie szczególnie mi się podoba. Jest to też płyta, która przypomina, że nawet w głównym nurcie tej muzyki można znaleźć wielce interesujące nagrania dające punkt odniesienia do bardziej ekstrawaganckich poczynań. Co również ważne, grają tu wybitni wirtuozi i nie dają słuchaczom wytchnienia.

1. Serra Do Mar; 2. December; 3. Steppin'; 4. If I Were a Bell; 5. Manalyuca; 6. Back Bay Blues; 7. For All We Know; 8. The Search; 9. Contemplation; 10. In a Mellow Tone