Mechanisms

Autor: 
Kajetan Prochyra
Ballister
Wydawca: 
Clean Feed
Data wydania: 
16.03.2012
Dystrybutor: 
Multikulti
Ocena: 
4
Average: 4 (1 vote)
Skład: 
Paal Nilssen-Love - drums, percussion; Dave Rempis - alto saxophone, tenor saxophone, baritone saxophone; Fred Lonberg-Holm - cello, electronics

Nie ma że boli! Poboli i przestanie! Surowe brzmienia saksofonów Rempisa i bębnów Nilssena-Love’a uzupełnia amplifikowana wiolonczela Freda Lonberga-Holma. Panowie dali sobie tu tyle swobody, ile tylko zdąrzyli unieść. I powstała muzyka bardzo ciekawa. I bardzo groźna w starciu bezpośrednim!

Choć panowie łagodnie uśmiechają się ze zdjęcia, w klubie Hideout w Chicago, czerwcowego wieczora 2011 roku żaden z nich nie zamierzał ciągnąć za sobą jeńców. Wszyscy trzej postanowili natomiast wyzbyć się nagromadzonych naddatków energii. Każdy z tych free-jazzowych doktorów ma na ścianie liczne dyplomy, certyfikowane przez profesorów takich jak Peter Brotzmann, Ken Vandermark czy Mats Gustafsson. Wszyscy prowadzą też swoje własne praktyki i laboratoria. Każdy z nich wielokrotnie był a część nawet nagrywała w Polsce swoje płyty - wiedzą więc co to jest prawdziwe życie. Dzięki temu powstał ładunek o mocy posiadającej własności terapeutyczne.

Po krótkim czasie ta, pozornie trudna do przyswojenia ilość hałasu nabiera wartości, a to, co dzieje się pomiędzy muzykami - zarównona poziomie gry jak i samego brzmienia ich instrumentów staje się słuchowiskiem intrygującym i pouczającym. 

Tak, przed podaniem warto skonsultować się z lekarzem oraz uprzedzić o zamiarze terapii sąsiadów. 

1. Release Levers; 2. Claplock; 3. Roller Nuts