Emotion & Commotion

Autor: 
Maciej Karłowski
Jeff Beck
Wydawca: 
Warner
Dystrybutor: 
Warner
Data wydania: 
01.04.2010
Ocena: 
3
Average: 3 (1 vote)

Jeff Beck – wiadomo. Guitar Hero, buszujący po muzyce na luzie i bez ciśnień. Muzyk legendarny, bo i w Hall OF Fame się znajdujący, ale też artysta, któremu nie jest wcale tak łatwo poprzypinać łatkę rockmana po prostu. Beck lubi gdy w jego grze elementy różne przeplatają się ze sobą i kiedy styl gry niekoniecznie układa się w jednolity wzorzec inspiracji. Ale jednak grał w Yardbirds, zastąpił tam Erica Claptona i zdecydowanie bliżej mu do rocka niż do jazzu. To żaden zarzut. Absolutnie, tym bardziej, że wydał bardzo efektowną płytę. Ta efektowność nie wiąże się tylko z grą samego Becka, ale także z obsadą, ot choćby Vinnie Colaiuta za bębnami, gościnnie użyczające głosu Joss Stone, Imelda May czy Olivia Safe. W warstwie brzmieniowej i repertuarowej także jest niecodziennie. Mamy bowiem smyczki, pogłosy, a na track liście „Corpus Christi Carrol” Brenjamina Brittena, które to jeszcze Beck Śpiewa bez niczyjej pomocy.

„Emotion & Comotion” – żeby nie było - ma także swoją zdecydowanie rockową twarz, odkrytą zresztą już prawie na samym początku, ot choćby w kompozycji „Hemmerrhead”, Jest więc rockowo, „smyczkom” też jakby filmowo i spokojniej niż to Jeff Beck zwykł robić wcześniej i to może się nie wszystkim podobać. Przede wszystkim jednak całość jest t tak bardzo zawodowo i przejrzyście zagrana, że ręce same układają się do braw.

 

1. Corpus Christi Carol 2. Hammerhead 3. Never Alone 4. Over The Rainbow 5. I Put A Spell On You (feat. Joss Stone) 6. Serene (feat. Olivia Safe) 7. Lilac Wine (feat. Imelda May) 8. Nessun Dorma 9. There's No Other Me (feat. Joss Stone) 10. Elegy For Dunkirk (feat. Olivia Safe)