Trio TurBikon wystąpi na Jazzie na Starówce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Trio TurBikon czyli Grzegorz Turnau, Robert Kubiszyn i Czarek Konrad wystąpi 12-go sierpnia, na warszawskim Rynku Starego Miasta, w ramach festiwalu Jazz na Starówce. 

Grzegorz Turnau. Urodził się 31 lipca 1967 roku w Krakowie. Gry na fortepianie uczył się w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Krakowie, jest absolwentem krakowskiego V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego. Studiował filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W 1984 roku, jeszcze jako licealista, otrzymał I Nagrodę na  XX Studenckim Festiwalu Piosenki, wkrótce potem trafił do Piwnicy pod Baranami, z którą związany był przez 13 lat. W 1991 roku ukazał się jego debiutancki album „Naprawdę nie dzieje się nic”. Od tego czasu wydał 16 solowych albumów i uczestniczył w kilkudziesięciu innych projektach fonograficznych.

Regularnie i intensywnie koncertuje. Poza własnymi zespołami, współpracuje z wieloma wybitnymi artystami, m.in.. Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Agą Zaryan, Sebastianem Karpielem-Bułecką, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Stanisławem Soyką. Komponuje muzykę dla filmu i teatru (m.in. od wielu lat współpracując z reżyserem Jarosławem Kilianem). Jest też autorem większych form muzycznych (od 2016 roku) kierownikiem muzycznym Teatru Lalka w Warszawie.

Jest laureatem wielu nagród, m.in. 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, Grand Prix Festiwalu w Opolu. Otrzymał medal Gloria Artis i Złoty Krzyż Zasługi. W 2016 roku został laureatem Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki.

CO? – 23. Jazz na Starówce: TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad
KTO? – Grzegorz Turnau, Robert Kubiszyn, Czarek Konrad
GDZIE? – Rynek Starego Miasta, Warszawa
KIEDY? – 12/08/2017, 19:00
BILETY? – wstęp wolny

Tagi: