Piosenki Nicka Drake'a w interpretacji Grażyny Auguścik

Autor: 
Redakcja

"Man behind the sun" - songs of Nick Drake to najnowsza płyta Grażyny Auguścik, która swoją premierę będzie miała 13. Listopada. W związku z premierą w dniach 3-10 listopada odbywa się trasa promująca materiał zawarty na albumie. "Man behind the sun" została nagrana w składzie: Grażyna Auguścik – śpiew,  Rob Clearfield -  fortepian, fortepian Fendera,  Wurlitzer,  Matt Ulery – kontrabas,  Jon Deitemyer – perkusja i  John Kregor – gitary.

Grażyna Auguścik tak mówi o swoim zespole:  To grupa młodych, utalentowanych muzyków, ciągle rozwijająca się i doskonaląca swoje muzyczne umiejętności.  Studiowali  na wyższych uczelniach muzycznych w różnych częściach USA, ale obecnie wszyscy mieszkają w Chicago. Pracuję  z nimi od siedmiu lat i mogę powiedzieć, że dziś są dla mnie prawdziwymi muzycznymi  partnerami, uczymy się wzajemnie od siebie i inspirujemy. Matt, Rob, Jon maja swoje projekty, komponują, aranżują, są liderami swoich zespołów a jednocześnie współpracują z wieloma innymi  muzykami.

Matt Ulery ma na swoim koncie 4 płyty autorskie, w tym ostatnią wydana przez wytwornie Dave Douglasa. Jon Deitemyer nagrał autorska płytę rok temu. Od niedawna, wspólnie z Johnem Kregorem  grają w zespole  Patricii Barber. Rob Clearfield współpracuje również z muzykami ze sceny nowojorskiej.

"Muzyka Drake'a wciąga. Kiedy po nią sięgniesz nie  możesz przestać jej słuchać. Po prostu uzależnia. Jest w  niej smutek i zniechęcenie, a jednocześnie tęsknota za miłością i wolnością. Odchodzenie i wracanie, walka dwóch światów: życia i śmierci. To piękna, pełna emocji muzyka, której  nie można się oprzeć. Nagrałam ją z  udziałem wspaniałych, młodych muzyków, którzy dziś  są w  wieku Nick Drake'a. Są oni  jednocześnie współautorami tej magicznej przygody. Cieszę się, że naszym nowym projektem przedłużamy trwanie  tej muzyki na następne pokolenia". – mówi artystka.

Cello Song                                                        

From The Morning                                                        

Fruit Tree                                                          

Leaving Me Behind                                                       

Northern Sky                                                   

One Of These Things                                                    

Road                                                   

River Man