Greg Osby Quartet w Blue Note Jazz Club

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Greg Osby - współtwórca ruchu m-base, jeden z najbardziej rozpoznawalnych saksofonistów współczesnego jazzu, wystąpi, 10 marca, w towarzystwie swojego kwartetu, w poznańskim Blue Note Jazz Club

Jest nie tylko znakomitym instrumentalistą i kompozytorem, ale także edukatorem – ceniony za swoje wnikliwe i innowacyjne podejście do jazzowej kompozycji oraz improwizacji. Wykładał na Berklee College of Music, aktywnie uczestniczy w warsztatach jazzowych na całym świecie. Stanowi wzór dla generacji współczesnych jazzmanów.

Biografia Grega Osby’ego to spory kawałek historii jazzu. Od lat 80. występował i nagrywał z największymi gwiazdami, takimi jak Herbie Hancock, Dizzy Gillespie, Jack DeJohnette, Chick Corea, Freddie Hubbard, The Grateful Dead, Woody Shaw, Jim Hall. Nagrał piętnaście albumów dla legendarnego Blue Note Records. W 2008 roku, Osby uruchomił własną wytwórnię, Inner Circle Music, która wspiera najzdolniejszych artystów z całego świata.

Ty razem Osby do współpracy zaprosił jednego z najzdolniejszych polskich pianistów młodego pokolenia –  Kubę Płużka, którego brzmienie porównuje się do amerykańskiej gwiazdy jazzu Jasona Morana. Na kontrabasie usłyszymy Maxa Muchę, który występuje ostatnio z Loganem Richardsonem czy Christianem Scottem. Całość dopełni utalentowany i energetyczny młody łotewski perkusista, Ivars Arutyunyan, pomimo młodego wieku mający już na koncie współpracę m.in. z Seamusem Blakem i Jerry Bergonzim. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje Grega Osby’ego.

CO? – Greg Osby Quartet
KTO? – Greg Osby, Jakub Płużek, Max Mucha, Ivars Arutyunyan
GDZIE? – Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? – 10/03/2018, 20:00
BILETY? – 80 PLN / 60 PLN

Tagi: