Nowy album Illegal Crowns ukaże się w oficynie Out Of Your Head

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne (Julian Parker-Burns)
Illegal Crowns to kolektywny kwartet, który łączy długo współpracujące trio gitarzystki Mary Halvorson, perkusisty Tomasa Fujiwary i kornecisty Taylora Ho Bynuma z francuskim pianistą Benoît Delbecqiem. Wszyscy czterej artyści są uznawani przez krytykę za czołowe postacie muzyki współczesnej, a będąc prawdziwym kolektywem (podobnie jak Halvorson i Fujiwara w Thumbscrew z basistą Michaelem Formankiem) każdy z nich wniósł oryginalne kompozycje napisane specjalnie dla grupy.
 
Trasa koncertowa i nagranie trzeciego albumu, Unclosing (OOYH 020), który ukaże się 2 czerwca 2023 roku nakładem Out Of Your Head Records, były pierwotnie zaplanowane na czerwiec 2020 roku, przesunięte na maj 2021 roku, a następnie ostatecznie pomyślnie przesunięte na czerwiec 2022 roku. Ponieważ członkowie zespołu mieszkają na dwóch oddzielnych kontynentach, wielokrotne ograniczenia w podróżowaniu nie ułatwiały realizacji tego projektu, ale w rezultacie 9-cio utworowy album jest wart oczekiwania. Zawierający po trzy kompozycje Halvorson, Fujiwary i Delbecqa, Unclosing jest znakomitym przykładem nowoczesnej kompozycji jazzowej, a wszyscy ci czterej wyjątkowi improwizatorzy mają dużo miejsca na wyrażenie swojego całkowicie unikalnego podejścia.
 
Każdy z nich ma na swoim koncie wiele uznanych nagrań, a "Unclosing" jest znaczącym i pożądanym kolejnym wkładem do dyskografii każdego z nich. Illegal Crowns nagrał dwa wcześniejsze albumy, debiutancki self-titled wydany w 2016 roku, oraz The No-Nosed Puppet wydany w 2019 roku, oba w wytwórni RogueArt.
 
 
Tagi: