Nowa płyta kwartetu Ralpha Alessiego IT'S ALWAYS NOW już w sklepach

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Ralph Alessi, amerykański trębacz uchodzi za jednego z najbardziej kompetentnych i wszechstronnych muzyków sceny w USA. Ralp trochę w cieniu, nagrywa cenione albumy, występuje jako istotny gość w sesjach innych twóców i naucza jazzowego trąbienia w sposób nowoczesny i skuteczny.

Jest także częścią ECMowskiej stajni w kolebce jazzu. Czwarty album Ralpha Alessiego jako lidera w wytwórni ECM Records jest następstwem serii albumów, które spotkały się bardzo pozytywnymi reakcjami mediów - od The New York Times po The Guardian. Ten ostatni wychwalał poprzednie nagranie Ralpha - Imaginary Friends (2019) - za "elegancką równowagę zabawnych, oryginalnych kompozycji i wdzięcznych improwizacji" i ogłosił, że jest to "jego najlepszy dotychczasowy album". It's Always Now jest nowym pretendentem do tego tytułu. Unikalne brzmienie Alessiego jest jak zawsze, uzupełnione świetnym składem kwartetu - pianista Florian Weber, Bänz Oester na basie i perkusista Gerry Hemingway - który porusza się po swingujących kompozycjach trębacza jakby miał szósty zmysł.

Album jest nie tylko kontynuacją twórczości lidera, ale także zapisem ewolucji Floriana (pianisty) w wytwórni, która jest jego czwartym dotychczas albumem z ECM. Jego charakterystyczne harmoniczne podejście do gry jest tak samo widoczne w roli lidera, jak i sidemana, a jego głęboka wrażliwość na muzykę Alessiego wzmacnia tę sesję, która została wyprodukowana przez Manfreda Eichera.

 

 

Tagi: