Meshell Ndegeocello debiutuje w Blue Note albumem Omnichord Real Book

Autor: 
mat. wydawcy
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne (Charlie Gross)

Zdobywczyni nagród GRAMMY, multiinstrumentalistka, wokalistka i autorka tekstów, Meshell Ndegeocello ogłasza swój debiut w Blue Note Records. The Omnichord Real Book to wizjonerski, ekspansywny, inspirowany jazzem album, który wyznacza początek nowego rozdziału w karierze artystki. Po wydaniu Ventriloquism, albumu z coverami w 2018 roku, Meshell powraca z nowym, oryginalnym materiałem, który nawiązuje do jej muzycznych korzeni.

Na albumie The Omnichord Real Book, wyprodukowanym przez Josha Johnsona, pojawiło się szerokie grono gości specjalnych, w tym Jason MoranAmbrose AkinmusireJoel RossJeff ParkerBrandee YoungerJulius RodriguezMark GuilianaCory HenryJoan As Police Woman, czy Thandiswa.

Album zapowiada wydanie singla “Virgo,” utworu z  Meshell na wokalach, basie i keybordzie, Younger na harfie, Rodriguezem na organach, Chrisem Bruce na gitarze, Jebin Bruni na keybordzie, Abe RoundsDeantoni ParksAndrya Ambro na perkusji oraz wokalach w wykonaniu Kenity Miller i Marsha DeBoe.

To trochę o mnie, moich podróżach, moim życiu” – mówi Meshell. „Pierwszą płytę nagrałam w wieku 22 lat, a od tego czasu minęło już ponad 30 lat, więc mam wiele przemyśleń, którymi mogę się podzielić”. Zastanawiając się nad wpływem, jaki wywarły na nią ograniczenia związane z pandemią, mówi: „Muszę przyznać, że był to dla mnie piękny czas. Musiałam usiąść i ponownie zapoznać się z muzyką. Muzyka jest darem”.

Meshell pojawiła się po raz pierwszy w Blue Note dekadę temu, śpiewając "The Consequences of Jealousy" z nagrodzonego GRAMMY albumu Roberta Glaspera Black Radio z 2010 roku. Cztery lata później współpracowała z Jasonem Moranem nad ALL RISE, żywym hołdem dla muzyki Fatsa Wallera, gdzie Meshell była zarówno wokalistką jak i producentem. Wspominając czas spędzony z kolekcją płyt swoich rodziców, Meshell mówi: "Uwielbiałam przeglądać płyty i widzieć znak Blue Note. Trzymam się z dala od słowa 'Jazz', to naprawdę mocne słowo, ale jestem wzruszona, że mogę tworzyć w wytwórni, która zajmuje się wyrażaniem siebie.

Poniżej pełna trackistaThe Omnichord Real Book :

1. Georgia Ave (feat. Josh Johnson), 2. An Invitation, 3. Call The Tune, 4. Good Good (feat. Jade Hicks, Josh Johnson), 5. Omnipuss, 6. Clear Water (feat. Deantoni Parks, Jeff Parker, Sanford Biggers), 7. ASR (feat. Jeff Parker), 8. Gatsby (feat. Cory Henry, Joan As Police Woman), 9. Towers (feat. Joel Ross), 10. Perceptions (feat. Jason Moran), 11. THA KING (feat. Thandiswa), 12. Virgo (feat. Brandee Younger, Julius Rodriguez), 13. Burn Progression (feat. Hanna Benn, Ambrose Akinmusire), 14. oneelevensixteen, 15. Vuma (feat. Thandiswa, Joel Ross), 16. The 5th Dimension (feat. The Hawtplates), 17. Hole In The Bucket (feat. The Hawtplates), 18. Virgo 3 (feat. Oliver Lake (Arr.), Mark Guiliana, Brandee Younger, Josh Johnson)

Tagi: