Konkurs- Andrzej Chłopecki Zabobony gasnącego stulecia. Kontynuacje

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

„Zabobony gasnącego stulecia” to Chłopecki w pigułce, Chłopecki w najlepszej formie i najwyższym polocie, Chłopecki z Chłopeckim dialogujący, Chłopecki Chłopeckim upojony. W przeniesieniu konceptu ojca Józefa Bocheńskiego na grunt muzykografii XX wieku spotykają się kluczowe i najcenniejsze cechy pisarstwa Andrzeja: ostrość sądów, lapidarność wyrazu, syntetyczność spojrzenia, dialektyczna konstrukcja, dowcipna forma - tak pisze we wsptępie do trzeciego tomu serii wydawniczej prezentującej najważniejsze teksty Andrzeja Chłopeckiego – wybitnego muzykologa, teoretyka i krytyka muzycznego.

I w istocie ten Chłopecki w pigułce to błyskotliwe uzupełenienie dwóch poprzednich tomów jego dzieł, a być może książka, która zostanie z Wami na dłużej. Chętnie podzielimy się egzemplarzem jej, tak z okazji Nowego 2017 roku. Dziś nIe ma pytania konkursowego, liczy się tylko czas i dopisek ZABOBONY.

Rozlosujemy książkę z pięciu pierwszych czytelników, którzy do nas napiszą. Zanim jednak napiszecie, rzecz jasna na mejlowy adres jazzarium@jazzarium.pl przekonajcie się sami. Oto próbka tego jak pisał, jak widział i jak myślał ten wybitny człowiek.

Kryzys

Afirmatywnie zatroskany stosunek do pojęcia i egzystencji kryzysu w muzyce stał się legitymacją, świadczącą o przynależności do elity elit artystycznych, pragnącej zachować substancję humanistycznych wartości w stanie zagrożenia. Zabobon sytuacji polega na tym, że w światły sposób wskazany kryzys i właściwie opisane jego źródła i przejawy miewają moc likwidowania kryzysu, permanentne natomiast podnoszenie jego istnienia miewa perswazyjną siłę jego kreowania.

 

 

 

 

Tagi: