Earth's Frequencies - album Wadady Leo Smitha i Joe Morrisa trafił na rynek

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Mamy dobrą wiadomość dla miłośków jego talentu muzyki Wadaday Leo Smitha. Pierwszy album w nadchodzącym roku w katalogu warszawskiego labela Fundacji Słuchaj (FSRecords) to Earth's Frequencies nagrany przez legendarnego wizjonera z jednym z najwspanialszych twórców i nauczycieli amerykańskiej sceny muzyki improwizowanej, Joe Morrisem.

Album jest rejestracją koncertu, jaki obydwaj artyści dali na początku mijającego roku, 12 lutego, podczas słynnego koncertowego cyklu ImprovisatioNOW w Real Art Ways w Hartford, w ramach którego tamtejsza publiczność może posłuchać najbardziej inspirujących muzyków amerykańskiej sceny impro. Wadada wiadomo zagrał na trąbce, Joe Morris na gitarze. Powstało wówczas prawie 50 minut w pełni improwizowanej muzyki, ujętej w ramy  pięciu utworów. 

Jest to pierwszy płytowy dokument scenicznej współpracy scenicznej obydwu muzyków, a drugi po Salve Regina Piotra Barona album z udziałem Wadady Leo Smitha wydany w polskiej oficynie wydawniczej. Płyta zatytułowana jest Earth's Frequencies i dostepna jest już na rynku.

 

Tagi: