all this this here. Najnowsza płyta Barry Guy Blue Shroud Band ukazuje się nakładem Fundacji Słuchaj!

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Wielki mistrz kontrabasu, kompozycji i sztuki orkiestrowej, Barry Guy powraca ze swoim flagowym Blue Shroud Band! Minęło siedem lat odkąd zespół wydał swój pierwszy album inspirowany obrazem Pabla Picassa Guernica. Teraz nadszedł czas na kolejną wielkoformatową kompozycję Guya, tym razem inspirowaną twórczością wielkiego pisarza Samuela Becketta. 

all this this here został nagrany wiosną tego roku w Associao Orquestra Jazz de Matosinhos w Porto w Portugalii. Jak zawsze, nad stroną dźwiękową nagrania czuwał niezrównany Ferran Conangla. W skład zespołu wchodzą jedni z najlepszych muzyków na dzisiejszej scenie muzyki improwizowanej, którzy, nawiasem mówiąc, przybyli na sesję w Porto w niemal niezmienionym składzie. Są wśród nich legendarni muzycy o ugruntowanej reputacji, a także młodsi artyści, którzy w przyszłości odcisną swoje piętno na świecie muzyki.

Razem i pod okiem wielkiego erudyty i wirtuoza stworzyli spektakularne dzieło, w którym odbija się cały muzyczny świat Barry'ego Guya. Miałem zaszczyt napisać liner notes do pierwszego albumu Blue Shroud Band, teraz stroną pisarską zajął się sam Barry Guy, a przede wszystkim Jonathan C. Creasy w znakomitym eseju opisującym historię i meandry Beckettowskich inspiracji kompozytora.

Pamiętam moje podekscytowanie, kiedy mogłem pomóc w organizacji sesji nagraniowej do pierwszego albumu Blue Shroud wydanego siedem lat temu przez Intakt Records – wspomina Maciej Karłowski. Pamiętam pierwszy występ Blue Shroud w Krakowie. Wtedy nawet nie śmiałem pomyśleć, że możliwość wydania orkiestry Barry'ego Guya na płycie CD przytrafi się właśnie mnie. Dziś coś, o czym bałem się marzyć, stało się rzeczywistością. Wielkie podziękowania dla Barry'ego Guya, Mayi Homburger i wszystkich członków Blue Shroud Band!

Płyta dostępna już w serwisie Bandcamp a wkrótce zapewne trafi też na sklepowe półki w Polsce i na świecie.

Tagi: