Protect Your Live - Irreversible Entanglements debiutuje w barwach Verve Records

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Zespół Irreversible Entanglements ogłosił podpisanie kontraktu z legendarną wytwórnią Impulse!, a także nadchodzącą premierę nowego albumu "Protect Your Light", który ukaże się 8 września.

Dodatkowo, zespół udostępnił pierwszy singiel z płyty, "Free Love". Zespół będzie świętował wydanie Protect Your Light występem na festiwalu Hudson's Basilica SoundScape Presents 9 września. "Cieszymy się, że możemy powitać Irreversible Entanglements w Impulse! Family" - mówi Dahlia Ambach-Caplin, SVP A&R and Artist Development w Impulse!/Verve Label Group. "Ich muzyka jest nie tylko genialna, ale także odważna i współczesna. Protect Your Light ucieleśnia tak wiele z historii Impulse!, jednocześnie patrząc niezachwianie w przyszłość".

Raz na jakiś czas świat zostaje pobłogosławiony zespołem, który pomaga zdefiniować epokę. Jego brzmienie, cel i energia odwołują się bezpośrednio do danego momentu kulturowego. Jego poszczególni członkowie odzwierciedlają tożsamość, perspektywy i aspiracje społeczności; a wspólnie grupa tworzy supernową, dzięki, której możemy dotrzeć do przyszłości - jej muzyka w rzeczywistości już zaklina aspekty tej przyszłości. Zazwyczaj to historia utrwala nazwy tych zespołów w książkach, ale od czasu do czasu jesteśmy w stanie dostrzec ich majestat w czasie rzeczywistym.

 

W 2023 roku tym zespołem jest Irreversible Entanglements (IE), free-jazzowy kwintet o mentalności eksperymentalnego punka. A Protect Your Light to rodzaj artystycznej i społecznej deklaracji, która jednocześnie wpina się i zmienia zeitgeist. W trakcie ośmiu utworów na płycie poetka/wokalistka Camae Ayewa (często znana jako Moor Mother), basista Luke Stewart, trębacz Aquiles Navarro, saksofonista Keir Neuringer i perkusista Tcheser Holmes jednoczą się, aby dostarczyć bezwarunkową deklarację intencji i rytmu. Improwizacje IE są formowane w ogniu chwili, podczas gdy ich piosenki rodzą się z doświadczenia, gdzie muzyka i życie są jednym i tym samym. Nie ma nikogo podobnego do nich na tej planecie i nie ma takiego albumu jak ten.

Nagrany głównie w ciągu trzech dni w styczniu 2023 roku w historycznym Rudy Van Gelder Studios w Englewood Cliffs, NJ, Protect Your Light jest jak dotąd najbardziej udanym dziełem zespołu, przewyższającym nawet trzy już klasyczne płyty, które nagrali dla Chicago International Anthem. PYL zawiera wkład większych członków społeczności IE - pianistki Janice A. Lowe, wiolonczelisty Lestera St. Louisa i wokalistki Sovei - którzy pomagają oświetlić muzyczną zręczność zespołu i poszerzyć zakres jego pięknej świadomości.

Osiem utworów zostało skomponowanych zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo, z niektórymi tematami zupełnie nowymi, a innymi zakorzenionymi w porywających, w pełni improwizowanych występach IE na żywo; Ayewa dodaje słowa, które podnoszą to, co nazywa praktykami zespołu "w komunii". Navarro jest główną siłą stojącą za rytmem pierwszego singla "Free Love", który jest ciężki dzięki fanfarom wychowanego w Panamie trębacza i deklaracjom tego, co zespół nazywa "uniwersalnym przesłaniem, które prowokuje jedność poprzez miłość, która żyje wolna, miłość, która żyje w tobie". Dlatego Irreversible Entanglements sprawia, że świat znów czuje się błogosławiony. To, co definiuje ten zespół, piękno Protect Your Light i jego reprezentację chwili, to miłość do ludzi, do czarnej tradycji muzycznej, do siebie nawzajem i do grania tak, jak to mówią. Dotrzyj do tej miłości na czas - nie zmuszaj historii, by cię prowadziła.

Tagi: