Piotr Lemańczyk Trio w 12on14 Jazz Club

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Piotr Lemańczyk Trio wystąpi 26-go stycznie w 12on14 Jazz Club, w Warszawie.

Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych polskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z najwybitniejszymi nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Jerry Bergonzi /USA/,Walter Smith 3, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/,Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Walter Smith III /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ i innymi. Nagrał siedem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Down Beat, JazzTimes, Jazz Forum.

W jego nowym projekcie biorą udział młodzi muzycy, absolwenci Akademii Muzycznych, którzy mimo młodego wieku, mają w swym dorobku szereg nagród i wyróżnień artystycznych.

Muzyka, którą grają̨, jest wypowiedzią̨ poprzez radość́ współtworzenia i wzajemnego rozumienia siebie. Można w niej odnaleźć́ ekspresję, dbałość́ o każdy dźwięk, wirtuozerię, przestrzeń́, rozbudowane improwizacje, nowoczesność́ i tradycję, a więc to, co decyduje o sztuce i wyjątkowości muzyki jazzowej. Najnowsze kompozycje, które skomponował Piotr Lemańczyk, to piękne, ciekawe linie melodyczne z bogatą harmonią i często zmieniającym się̨ metrum. Napisane specjalnie na ten skład utwory, dają możliwość́ nieskrępowanej improwizacji i dialogu, który powstaje na każdym koncercie. Jest to zespół składający się̨ z wszechstronnych i kreatywnych postaci, które z pasją oddają̨ się̨ sztuce muzyki.

CO? - Piotr Lemańczyk Trio
KTO? - Piotr Lemańczyk, Jakub Skowroński, Sławek Koryzno
GDZIE? - 12on14 Jazz Club, Warszawa
KIEDY? - 26/01/2017, 20:30
BILETY? - 80 zł / 88 zł

 

Tagi: