Płynne złoto - Ivo Perelman, Ray Anderson, Joe Morris i Reggie Nicholson po raz pierwszy razem.

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Molten Gold to kolejna nowość w katalogu Fundacji Słuchaj (FSR). Ucieszy ona szczególnie miłośników sztuki doskonale znanego saksofonisty tenorowego Ivo Perelmana, Joe Morrisa występującego w roli kontrabasisty, fanów perkusyjnego talentu Reggiego Nicholsona oraz być może przede wszystkim tym, którzy pokochali sztukę puzonisty Raya Andersona.

Część tego zdumiewającego kwartetu to artyści mający za sobą wspólną sceniczną przeszłość (Perelman / Morris). Razem jednak nie grali nigdy wcześniej, a każdy z nich jest obecny na światowym rynku od kilku dekad. Smakowitości temu przedsięwzięciu dodaje bez wątpienia fakt udziału Raya Andersona, z pewnością jednego z najwybitniejszych żyjących mistrzów jazzowego puzonu (był członkiem m.in. słynnego kwartetu Anthony’ego Braxtona na przełomie lat 70. i 80.), który na dodatek w ostatnich latach w ogóle nie nagrywał płyt skupiając się głównie na działaniach edukacyjnych.

Tak więc z dumą prezentujemy gwiazdorski i ekspercki zarazem kwartet, zebrany przez Ivo Perelmana na płycie nagranej w brooklyńskim studiu nagraniowym Parkwest przez jednego z najważniejszych nowojorskich reżyserów dźwięku Jima Clousa. Całość to dwa sety w pełni improwizowanej muzyki płynącej strumieniem niczym płynne złoto.

Tagi: