Dzisiaj pierwszy wieczór Siedleckich Zaduszek Jazzowych

Autor: 
Redakcja

W dniach 8-9 listopada w Siedlcach odbędą się 54. Siedleckie Zaduszki Jazzowe organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury. Na scenie Sali Widowiskowej „Podlasie” wystąpią: Atom String Quartet, The Brag Pack, Filipowicz Quintet oraz Urbaniak Band.

Siedleckie Zaduszki Jazzowe to impreza, która ma już ponad półwiekową tradycję i jest jedną z priorytetowych pozycji w kalendarzu wydarzeń Miejskiego Ośrodka Kultury. Wzorem lat ubiegłych, staraliśmy się zadbać o zróżnicowaną stylistykę programu i znakomitych artystów, którzy z pewnością dostarczą wielu niezapomnianych emocji i wzruszeń.

Festiwal otworzy wielokrotnie nagradzana formacja - Atom String Quartet, jeden z nielicznych na świecie i pierwszy w Polsce kwartet smyczkowy grający jazz. Podczas siedleckich Zaduszek wystąpią w nieco zmienionej obsadzie, bowiem na II skrzypcach zagra gościnnie wybitny polski skrzypek jazzowy młodego pokolenia – Adam Bałdych. Przez wielu krytyków uznawany jest za wirtuoza i nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej. Atom String Quartet to intrygujące zestawienie kontrastujących elementów: klasycznego kwartetu smyczkowego i jazzu. Zespół wykonuje kompozycje, które dzięki zastosowaniu tak nietypowej dla muzyki jazzowej obsady wykonawczej brzmią bardzo nowocześnie i oryginalnie.

 Druga odsłona czwartkowa to międzynarodowy kwartet The Brag Pack - formacja młodych muzyków jazzowych, którzy spotkali się podczas studiów na Wydziale Jazzu w Conservatorium van Amsterdam w Holandii. The Brag Pack to kompozycje grane energicznie i interaktywnie, co tworzy w całości spójne i bardzo ciekawe w odbiorze widowisko. Szeroki repertuar obejmuje utwory z nowoczesnym podejściem do swingu oraz solidny groove i improwizacje free.

Zaduszkowy piątek rozpocznie się koncertem, który będzie gratką zarówno dla fanów jazzu jak i dla wielbicieli króla popu. Wystąpi Quintet Piotra Filipowicza z programem Jazz Tribute To Michael Jackson. Podczas koncertu usłyszymy nowe aranżacje najsłynniejszych utworów Jacksona, takich jak: Thriller, Rock With You, Billie Jean czy Black or White. Na nagranie i wykorzystanie utworów bezpośredniej zgody udzielili właściciele i spadkobiercy praw do piosenek króla popu w USA, a płyta "Jazz Tribute To Michael Jackson" jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających się krążków jazzowych na naszym rynku.

Na finał - mistrzowskie trio. Międzynarodowej sławy skrzypek i kompozytor - Michał Urbaniak, wirtuoz organów Hammonda, kompozytor, aranżer - Wojciech Karolak oraz znakomity chicagowski perkusista - Frank Parker. Trzy konkretne nazwiska, które mówią same za siebie, gwarantując Jazz na najwyższym światowym poziomie.

PROGRAM

8 listopada 2012 (czwartek), godz. 19:00

Sala Widowiskowa „Podlasie”, ul. Sienkiewicza 63

Atom String Quartet: Dawid Lubowicz - vn 1, Adam Bałdych - vn 2, Michał Zaborski – vl, Krzysztof Lenczowski – vc

The Brag Pack: Sri Aga Hanuraga - p, kbks, Daniel Mester – ts, Paul Rutschka – bg, Roald Becher - dr

9 listopada 2012 (piątek), godz. 19:00

Sala Widowiskowa „Podlasie”, ul. Sienkiewicza 63

Filipowicz Quintet - Jazz Tribute to Michael Jackson: Przemek Kostrzewa – tp, Dominik Rosłon – p, Paweł Dobrowolski – dr, Przemysław Florczak – ts, Piotr Filipowicz – b, Lena Zuchniak - voc

Urbaniak Band: Michał Urbaniak - vn, ts, Wojciech Karolak - hammond org, Frank Parker – dr

mat. organizatora