Tomas Fujiwara, Tomeka Reid i Patricia Brennan czyli 7 Poets Trio wydaje nową płytę.

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Tomas Fujiwara zebrał swoje 7 Poets Trio z Patricią Brennan i Tomeka Reid po raz pierwszy podczas swojej rezydencji w The Stone w kwietniu 2018 roku, po tym jak wcześniej grał z Patricią w Ensemble Kolossus Michaela Formanka i z Tomeka w jej kwartecie. W rok później na rynek płytowy trafiła ich debiutancka płyta wydaa we francuskiej Rogue Art. Teraz czas na drugą odsłonę w muzycznym życiu tria album zatytułowany Pith.

Kompozycje na płytę zostały napisane między kwietniem 2020 roku a styczniem 2022 roku. Był to czas minimalnych lub zerowych możliwości koncertowania, co było ogromną zmianą stylu życia dla Fujiwary, aktywnego perkusisty na międzynarodowej scenie koncertowej. Z tego powodu nie było żadnego terminu dla Pith (pierwszy raz dla Fujiwary) i chociaż wiedział, że pisze dla swojego 7 Poets Trio, w skład którego wchodzą wiolonczelistka Tomeka Reid i wibrafonistka Patricia Brennan, miał swobodę komponowania we własnym tempie i edytowania do woli. Proces ten był terapeutyczny i pozwolił Fujiwarze zastanowić się nad tym, co w życiu jest naprawdę istotne, niezbędne i ważne... sedno. Ćwiczył ideę pozbywania się obcych rzeczy - hałasów i rozpraszaczy - i docierania do sedna tego, co ważne. W przypadku niektórych utworów skomponował do dziesięciu równoczesnych linii muzycznych, mimo że wiedział, że komponuje dla tria, i stamtąd zdecydował, co jest esencją, usuwając rzeczy i rozwijając te indywidualne pomysły.

Powstały w ten sposób album Pith, który ukaże się nakładem Out Of Your Head Records 15 września 2023 roku na LP + CD + Digital, zawiera sześć utworów narracyjnego jazzu kameralnego w wykonaniu trzech najlepszych improwizatorów i interpretatorów skomponowanego materiału aktywnych obecnie we współczesnym kreatywnym jazzie.

Tagi: