Rusza Label Adama Bałdycha

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Jeszcze w tym roku pojawią się dwa wyjątkowe albumy wydane nakładem IMAGINARY MUSIC - wydawnictwa zainicjowanego przez skrzypka i kompozytora, Adama Bałdycha. Płyta Butterfly jest jak Bieszczady, z których pochodzi wokalistka Kari Sál - pełna piękna, przestrzeni i naturalności; poruszająca wyobraźnię i inspirująca.

Fenomenalne połączenie wyjątkowego głosu Kari Sál z brzmieniem skrzypiec renesansowych Adama Bałdycha, gitarowych riffów i surowego jazzowego tonu pianisty Jacoba Karlzona porywa !

Kari Sál

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznych w Gdańsku i w Łodzi. Artystka ma na swoim koncie m.in. zamówienia kompozytorskie dla Filharmonii Łódzkiej oraz współpracę z wybitnymi postaciami polskiej i światowej sceny jazzowej. Jej debiutancki album Betesda (Hevhetia) przez krytyków muzycznych został uznany za jeden z najciekawszych w 2017 roku.

 

Adam Bałdych & Leszek Możdżer - Passacaglia

Premiera: Luty 2024, PRE SALE: Listopad 2023

Dwa najgorętsze nazwiska eksportowe polskiego jazzu nareszcie razem. Na spotkanie tego duetu publiczność jazzowa czekała od dawna.  Po 10 latach od ich wspólnego koncertu w Operze Wrocławskiej artyści spotkali się aby tworzyć wspólną muzykę. Bałdych i Możdżer tworzą świat pełen wyważonego piękna wyrażającego się w szlachetnej kameralistyce, ale również piętrzącego się w burzliwych, nasyconych intensywnymi emocjami, improwizowanych dialogach. 

Album Passacaglia składa się z 14 utworów: od w pełni improwizowanych impresji, poprzez wspólne kompozycje, aż po niepowtarzalne, osobiste interpretacje tematów Erika Satie czy Josquina des Prez.

 

Tagi: