Nadchodzi nowy album Darcy'ego Jamesa Argue!

Autor: 
mat. wydawcy
Autor zdjęcia: 
Lindsay Beyerstein (https://darcyjamesargue.com/media/)
Wspaniała wiadomość dla wszystkich, którzy pokochali muzykę Darcy'ego Jamesa Argue, byćmoże jednego z najzdolnieszych i naciekawszych bandliderów i aranżarów w dzisiejszym jazzie. 8 września będiełała premierę najnowsza i zarazem pierwsza po siedmiu latach milczenia płyta Dynamic Maximum Tension, nagrana rzecz jasna razem z formacją Secret Society. Być może będzie to dobra okazja żeby wreszcie po raz pierwszy zaprosić lidera i jego band na koncerty do Polski.
 
Sam Argue tak o tym mówi: "Jestem szczególnie podekscytowany mogąc ogłosić, że ukaże się album ukaże się w Nonesuch Records, domu wydawniczym niektórych z moich ulubionych muzyków, w tym Joshuy Redmana, Brada Mehldaua, Pata Metheny'ego, Tigrana Hamasyana i Mary Halvorson. Nonesuch jest jedną z moich ulubionych wytwórni od czasów nastoletnich, a współpraca z nimi przy tym wydawnictwie to spełnienie marzeń.
 
Album oddaje hołd inspirującym postaciom z połowy XX wieku, takim jak Buckminster Fuller, Alan Turing i Mae West. Cofa się do czasów, gdy przyszłość wydawała się jaśniejsza niż teraz, próbując znaleźć iskrę, której potrzebujemy, by iść naprzód. Jedenaście utworów na podwójnym albumie zawiera długą odpowiedź na "Diminuendo and Crescendo in Blue" Duke'a Ellingtona, 35-minutową kompozycję "Tensile Curves" z udziałem skrzypaczki Sary Caswell. Moja przyjaciółka, współpracowniczka i koleżanka z Nonesuch, Cécile McLorin Salvant, dołącza do zespołu w utworze "Mae West: Advice", opartym na tekście poetki Paisley Rekdal.
 
Otwierający album "Dymaxion" - portmanteau od "dynamicznego maksymalnego napięcia" - został nazwany na cześć terminu ukutego przez architekta i wynalazcę Fullera, aby opisać jego filozofię wykorzystywania materiałów z maksymalną korzyścią. "Dymaxion", z udziałem saksofonisty barytonowego Carla Maraghiego, jest już dostępny jako utwór przedpremierowy we wszystkich ulubionych serwisach streamingowych. (Aby uzyskać podgląd, sprawdź właśnie wydany teledysk "Dymaxion", w którym Carl Maraghi absolutnie go rozrywa).
 
Wszyscy jesteśmy niezwykle dumni z tej płyty i nie możemy się doczekać, aż ją usłyszycie!
Tagi: