Julian Lage: The Layers - nowa płyta jako suplement do albumu View With A Room

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)

Wirtuoz gitary Julian Lage wydał w miniony piątek The Layers kompilację utworów towarzyszących albumowi View With A Room z 2022 roku. Nowa płyta zawiera sześć oryginalnych kompozycji nagranych podczas tych samych sesji, podczas których Lage odkrywał nowe możliwości aranżacyjne, wzbogacając swoje trio (basistę Jorge Roedera i perkusistę Dave'a Kinga) o ikonę gitary Billa Frisella.

"The Layers jest tak naprawdę prequelem do View With A Room", wyjaśnia Lage. "Posiada wszystkie muzyczne zalążki, które wyrosły na to, co uważam za podstawy albumu View With A Room, czyli duet z Billem, duet z Jorgem, bardziej ekspansywne komponowanie oraz niesamowitą rytmiczną i aranżacyjną wrażliwość Dave'a i Jorge’a. View With A Room jest całościowym spojrzeniem na te muzyczne aspekty, których tak bardzo poszukiwaliśmy nagrywając w studio

Album The Layers prezentuje spotkanie dwóch wybitnych gitarowych głosów w połączeniu z jedną z najbardziej utalentowanych i pomysłowych sekcji rytmicznych. Sześć kompozycji, które pojawiły się na The Layers wywodzi się z nieco bardziej subtelnego i klimatycznego świata niż dziesięć utworów z View With A Room. Połowa kompozycji skupiona jest wokół gitary akustycznej, prezentując bogatą paletę brzmień i eksplorując nowe przestrzenie do improwizacji. The Layers został wyprodukowany przez Margaret Glaspy i zarejestrowany przez Marka Goodella z dodatkową produkcją Armanda Hirscha.

Tagi: