Jesienna trasa koncertowa Krystyny Stańko z zespołem

Autor: 
Redakcja

Po intensywnym roku koncertowym z projektem „Secretly” z muzyką Petera Gabriela w jazzowych opracowaniach, Krystyna Stańko wyruszyła w trasę koncertową promującą materiał z nowego albumu „Kropla Słowa". Artystka wystąpi z zespołem podczas Palm Jazz Festiwalu (Gliwice) a także w Nidzicy, Koninie, Bydgoszczy i Białej Podlaskiej.

 


Od lat Krystyna Stańko marzyła o połączeniu muzyki z pięknem słowa języka ojczystego. Tym razem obok poezji wspaniałych autorów pojawiła się subtelna i zajmująca muzyka wibrafonisty Dominika Bukowskiego, a także kompozycje wokalistki i innych muzyków z nią współpracujących. Ideą płyty było stworzenie wyjątkowego nastroju i brzmienia bazującego na niskim głosie wokalistki, która postawiła na zaprzyjaźnionych muzyków tworzących z nią od lat. Wspólnie przedstawili oryginalną wizję wierszy stanowiących opowieści o miłości, przemijaniu, tęsknocie za prawdziwymi uczuciami, które tak trudno odnaleźć we współczesnym świecie. W
śród wierszy wybranych przez artystkę znalazły się utwory Haliny Poświatowskiej, Wisławy Szymborskiej, Doroty Szatters, Tomasza Jastruna. Od strony kompozytorskiej album to popis umiejętności Dominika Bukowskiego, który stworzył siedem z zawartych na płycie utworów, dwa to dzieła liderki, a całość zamyka tytułowa Kropla słowa Paula Rutschki.

 

 

 


Krystyna Stańko - głos

Dominik Bukowski – vibrafon

Piotr Lemańczyk - kontrabas

Irek Wojtczak – saksofon, flet, klarnet basowy
Przemysław Jarosz / Cezary Konrad - perkusja

 

 

 

KONCERTY

 

05.10.2013 OSKARD, Konin godz. 19.00

14.10.2013 PALM JAZZ GLIWICE, Willa Caro godz. 19.00

16.10.2013 Nidzica

17.10.2013 ELJAZZ FESTIWAL, MOK, Bydgoszcz godz. 20.00

19.10.2013 PODLASIE JAZZ FESTIWAL, AWF, Biała Podlaska godz. 20.00