Gretchen Parlato i Benny Golson i... - znamy pierwsze gwiazdy Bielskiej Zadymki Jazzowej!

Autor: 
Redakcja

2 lutego 2013 Benny Golson otrzyma tytuł Anioła Jazzu. Gretchen Parlato wystąpi w Bielsku-Białej dwa razy: najpierw w projekcie Terri-Lyne Carrington - Mosaic (30 stycznia)- a następnie prezentując własny projekt solo (2 lutego). 

Wszyscy pamiętamy ostatnią scenę „Terminalu” Stevena Spilberga…  Legendarny autograf będzie można zdobyć 2 lutego w Bielsku-Białej! Benny Golson wystąpi na 15. Zadymce podczas festiwalowej gali w Teatrze Polskim z programem „We Remember Clifford”. Przed koncertem odbierze nagrodę „Anioła Jazzu 2013″!  Na scenie towarzyszyć mu będą: Eddie Henderson i Till Broenner na trąbce, Kirk Lightsey na fortepianie, Reggie Johnson na kontrabasie i Alvin Queen na perkusji. Będzie to polska premiera tego programu.

Gretchen Parlato  w 2012 roku uznana została przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Jazzowych za najlepszą jazzową wokalistkę świata! Ta amerykańska wokalistka (ur. w 1976 r. w Los Angeles) występowała i nagrywała z takimi muzykami jak: Wayne Shorter , Herbie Hancock , Kenny Barron , Esperanza Spalding , Terence Blanchard , Marcus Millera czy Lionel Loueke. W 2004 roku zwyciężyła w prestiżowym, międzynarodowym konkursie im. Theloniousa Monka. Rok później ukazał się  jej debiutancki album, który utorował jej drogę do wielkiej międzynarodowej kariery. Od tego czasu co roku zajmuje czołowe miejsca w ankietach Downbeatu.

Tutaj znaleźć można recenzję jej płyty "The Lost and Found", której próbki przedstawiamy poniżej. 

 

Tagi: