The Gil Evans Project LIVE in NYC - nowa płyta Ryana Truesdella

Autor: 
Redakcja

Choć można się było tego spodziewać, radość z powstania tego projektu wcale nie jest mniejsza. Centennial Project, czyli album zawierający nieznane wcześniej, zebrane, opracowane i nagrane przez Ryana Truesdella partytury Gilla Evansa okazał się ogromnym sukcesem. Grammy dla najlepszej instrumentalnej aranżacji, laur płyty roku przyznanej przez Stowarzyszenie Krytyków Jazzowych JJA czy 5 gwiazdek w recenzji na Jazzarium to tylko niektóre tego triumfu odpryski. Ukazanie się tych niezwykłych utworów, nagranych przez 35-osobową orkiestrę było jednym z najważniejszych jazzowych wydarzeń XXI wieku. Teraz muzyka ta powraca do nas raz jeszcze w postaci albumu LIVE!

Tak jak pierwsza odsłona Gil Evans Project, także koncertowa kontynuacja ujrzy światło dzienne dzięki platformie ArtistShare, umożliwiającej fanom wspieranie nowych projektów ukochanych artystów poprzez zamówienie płyty w przedsprzedaży lub dołączenie do grona sponsorów danego przedsięwzięcia - na podobnej zasadzie co Kickstarter, tyle, że ArtistShare było pierwsze :-)

Album ukaże się 17 lutego 2015. Partnerem wydawniczym przy tym projekcie jest wydawnictwo Blue Note. Nagrania dokonano podczas 6-dniowej rezydencji w klubie Jazz Standard w maju ubiegłego roku. Na pulpitach Ryan Truesdell położył przed muzykami najróżniejsze utwory Gila Evansa - od tych, które pisał dla orkiestry Claude’a Thornhilla w latach 40tych, jazzowe przygody lat 60tych po nagrania, których nikt jeszcze nie słyszał, zapisane na odnalezionych po śmierci artysty partyturach.

Tak wyglądać będzie okładka tego albumu:

Tracklista:

1. Time of the Barracudas
2. Davenport Blues
3. Avalon Town
4. Concorde
5. Cant We Talk It Over
6. Gypsy Jump
7. Greensleeves
8. Easy Living Medley

A oto muzyczna próbka tej muzyki i tej atmosfery:

Tagi: