Elma z nową płytą Licentia Poetica

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)

Po znakomicie przyjętych akustycznych albumach („Hic Et Nunc” i „Ad Rem”), ELMA powraca z nowym brzmieniem i w nowym doborowym towarzystwie. Tym razem improwizująca wokalistka figluje nie tylko z głosem, ale także z lirą korbową i elektroniką.

„Licentia Poetica” to improwizowana suita międzykontynentalnego i międzypokoleniowego kwartetu, w którym, wraz z liderką Elmą Kais, współbrzmią: Knox Chandler (gitara elektryczna i elektronika) - nowojorczyk szeroko znany ze swoich barwnych poczynań w formacjach elektro-alt-rockowych i post-punkowych: Depeche Mode, R.E.M., Psychedelic Furs, Siouxsie and the Banshees, Cyndi Lauper, Grace Jones i in., a w ostatniej dekadzie anektujący obszary jazzu i muzyki improwizowanej m.in. w projektach Marsa Williamsa; Daigo Nakai (gitara basowa) - muzyk integrujący wielokulturowe doświadczenia, od dziedzictwa rodzinnej Japonii, poprzez edukację jazzową w Australii, po europejskie przygody z muzyką improwizowaną, rockiem, folkiem i elektroniką; • Klaus Kugel (perkusja i perkusjonalia) - weteran europejskiej sceny jazzu i muzyki improwizowanej, posiadający w dorobku niezliczone międzynarodowe kooperacje koncertowe oraz ponad pięćdziesiąt nagranych płyt.

Okładka i wnętrze albumu „Licentia Poetica” zakwitły rysunkami wyjątkowej artystki w spektrum autyzmu, Oli Leśnik, która nie mówi, natomiast wyraża siebie i komunikuje się ze światem poprzez swoją sztukę. Rysunki Oli zostały ponadto ożywione w animacji towarzyszącej albumowi.

Dołączony do płyty esej o bezsłownej poezji w “Licentia Poetica” napisał Howard Mandel, autor książek “Future Jazz” oraz “Miles - Ornette - Cecil - Jazz Beyond Jazz”, redaktor “The Billboard Illustrated Encyclopedia of Jazz and Blues”. “Licentia Poetica” ukaże się nakładem wydawnictwa Hevhetia.

Tagi: