Czas na własny głos: Grzysztof Gradziuk, formacja SONORISMO i album Personal Voice.

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Krzysztof Gradziuk, wiemy kim jest, w jakich zespołach grywa, z jakimi twórcami stawał na scenach i jak fascynujacą muzykę tworzył. Przyszedł czas na projet zupełnie autorski, który premierę będzie miał 20 pańdziernika tego roku. Poniżej pełna informacja prasowa, jaką otrzymalismy od wydawcy:

*SONORISMO* - to bogaty świat dźwięków, którego liderem jest wybitny perkusista tria RGG, Krzysztof Gradziuk. To również filozofia postrzegania przestrzeni muzycznej i kreowania jej, ze szczególnym uwzględnieniem warstwy brzmieniowej. Fascynacja nieoczywistymi dźwiękami i ich mnogością, które odkrywają muzycy, daje możliwość do tworzenia nieskończonych  muzycznych pejzaży. To nowe brzmienie i nowa jakość, z wykorzystaniem rozmaitości barw nietypowego zestawienia instrumentów. To różnorodność instrumentów perkusyjnych, struktury harmoniczne z użyciem fortepianu Fendera oraz oryginalne podejście do melodii w partiach saksofonu. Zespół współtworzy pianista Łukasz Ojdana oraz fiński saksofonista Pauli Lyytinen. Na płycie znajduje się 4 kompozycje lidera, jak również 3 jego miniatury solowe oraz 6 wyimprowizowanych utworów przez całe trio. Płyta ukazuje się w rok po śmierci ojca Krzysztofa Gradziuka i jest poświęcona jego pamięci.

Krzysztof Gradziuk: „Sonorismo, to swego rodzaju mój pseudonim artystyczny, pod którym kryje się wizja traktowania instrumentów perkusyjnych oraz ich roli w budowaniu zjawisk muzycznych, przede wszystkim w oparciu o aspekt improwizatorski. Album „Personal Voice”, to mój osobisty, intymny głos w świecie muzyki improwizowanej”

KRZYSZTOF GRADZIUK – esteta perkusyjnego brzmienia, kolorysta i kreator melodii, artysta bezkompromisowy i poszukujący nowych ścieżek rozwoju w zgodzie z własnym poczuciem artystycznego smaku. Abstrakcyjność perkusyjnej treści w zestawieniu z elastycznością i wirtuozeria potęguje wrażenie niekonwencjonalnej sztuki gry, określając artystę mianem jednego z bardziej oryginalnych perkusistów współczesnej, europejskiej sceny muzycznej. 

 

*SONORISMO*

Krzysztof Gradziuk – perkusja i zabawki

Łukasz Ojdana – fortepian Fendera i efekty

Pauli Lyytinen – saksofon tenorowy i elektronika

 

1.  INTERLUDIO                                            

2.  FIRST TOUCH                                          

3.  M. (01/01/1951-07/10/2022)                       

4.  BOXES                                                      

5.  METEOR SHOWER                                  

6.  THE WOMAN UNDER OATH VOL.I.        

7.  THE WOMAN UNDER OATH VOL.II.        

8.  FUTURE SUITE                                        

9.  YOU ARE SAFE                                        

10. DRUM DANCE                                          

11. STRØNEN (FEAT. ŁUKASZ POPRAWSKI - ALTO SAX)

12.  PIPE SONG                                                          

13.  REXIO (REMEMBER YOUR ROOTS)            

14.  WE’LL MEET ON THE MOUNTAINTOP          

 

 

 

Tagi: