ANNA GADT QUARTET: HOPE IS THE ANCHOR w warszawskim Jassmine

Autor: 
Materiały organizatora
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Hope is the Anchor to najnowszy program Anny Gadt. Powstawaniu muzyki towarzyszyło przeczucie i rozważania na temat potrzeby nadziei w dzisiejszym świecie, nie tylko w aspekcie globalnym, ale przede wszystkim dotyczącym jednostki. Nadzieja jako siła stabilizująca, której towarzyszą Wyobraźnia i Zaufanie. Pomaga trzymać kurs i jak latarnia, która prowadzi ku jaśniejszej przyszłości, przypomina, że nie jesteśmy sami. Pomaga nam utkwić wzrok w horyzoncie, nawet jeśli teraźniejszość wydaje się przytłaczająca. Jest źródłem siły i inspiracji, które mogą pomóc przetrwać każdą burzę i żeglować po niepewnych wodach życia z godnością i wdziękiem.

Anna Gadt Trio tworzą artyści poruszający się na styku muzyki improwizowanej, jazzowej, współczesnej muzyki klasycznej, ale także tradycji i kierunków eksperymentalnych.

Wokalistkę, improwizatorkę, a zarazem liderkę zespołu od lat fascynuje człowiek i jego twórcze możliwości. Na przekór rzeczywistości w swoich utworach odnosi się do ludzkiej umiejętności znajdowania i tworzenia piękna oraz czynienia bezinteresownego dobra, ale także towarzyszącemu człowiekowi, dojmującemu uczuciu tęsknoty za czymś, czego nigdy nie posiadał.

Annie Gadt na scenie towarzyszą –  związani z triem RGG i współpracujący z Gadt od 20 lat – Maciej Garbowski i Krzysztof Gradziuk.

Skład:
Anna Gadt – głos
Mateusz Kołakowski – fortepian
Maciej Garbowski – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Tagi: