Made By Maceo

Autor: 
Andrzej Wiktorowicz
Maceo Parker
Wydawca: 
ESC
Dystrybutor: 
Universal
Data wydania: 
25.02.2003
Ocena: 
2
Average: 2 (1 vote)
Skład: 
Maceo Parker - vocals, alto saxophone, percussion; Greg Boyer – trombone; Ron Tooley – trumpet; Vincent Henry - tenor saxophone; Will Boulware - Hammond organ, keyboards, piano; Bruno Speight – guitar; Rodney 'Skeet' Curtis – bass; Jamal Thomas - drums, percussion; Corey Parker – vocals; Candy Dulfer - alto saxophone, horn; Cynthia Johnson - background vocals; Giorge Pettus - background vocals; Carry Harrington - background vocals

Przewodniki po muzyce jazzowej umieszczają Maceo Parkera w kręgu twórców jazzowych i to jest podstawowy powód, dla którego recenzja tej płyty znalazła się na łamach "Jazz & Classics". 

Stało się tak, jak się stało, ale z pożytkiem dla nagrania byłoby pisać o nim w perspektywie produktu pop. Jako jazzowy zasługuje na noty niewysokie, jako popowy pozwala wydzielić niemało superlatyw, bo i przytupywać przy nim można i aranżacje, choć z perspektywy funky- blues-jazzu typowe, wywołują miłe drapanie za uchem. Zalet jest więcej, bo i zajawki improwizacji, i precyzyjna sekcja rytmiczna, i ogólnie panująca atmosfera dobrej zabawy.

Wszyscy się tu dobrze bawią i Maceo, i gościnnie występująca Candy Dulfer i spora rzesza ludzi, których ktoś kiedyś poinstruował, że oto jest jazz co się zowie. Dla pojaśnienia więc donoszę, że jazzu tu tyle co kot napłakał, więcej niż w orkiestrze Maliszewskiego i znacznie mniej niż w podrzędnym zespole z jamsession w Remoncie.

1. Come By And See; 2. Off The Hook; 3. Hats Off To Harry; 4. Quick Step; 5. Those Girls; 6. Moonlight In Vermont; 7. Lady Luck; 8. Don't Say Goodnight; 9. Once You Get Started; 10. Those Girls (Bonus Instrumental Track); 11. Lady Luck Reprise