The Golden Striker

Autor: 
Marek Dusza
Ron Carter
Wydawca: 
Blue Note
Dystrybutor: 
Pomaton EMI
Data wydania: 
19.08.2003
Ocena: 
3
Average: 3 (1 vote)
Skład: 
Ron Carter – bass; Russell Malone – guitar; Mulgrew Miller – piano

Zdaję sobie sprawę, że Ron Carter prochu już nie wymyśli, ale po jego płyty zawsze sięgam z przyjemnością, bo lubię brzmienie jego basu, zegarmistrzowską punktualność i pomysłowość w solówkach. 

Spoglądając na skład muzyków pomyślałem: szkoda, że zabrakło tu perkusisty Stevena Kroona, który tak mi się podobał na poprzednim Jazz Jamboree. Mamy za to świetnego pianistę Mulgrew Millera i nie mniej utytułowanego gitarzystę Russella Malone'a.

Wśród tematów znalazły się standardy m.in. tytułowy „The Golden Striker”, „Autumn Leaves” i klasyczny hit „Concierto de Aranjuez” oraz kilka własnych kompozycji. Muzycy idą przez wszystkie utwory jak burza, zachwycając wrażliwością, szacunkiem do siebie samych i słuchaczy oraz troską o brzmienie. Ten zachwyt jednak, chcąc nie chcąc opada, bo brakuje tej muzyce pikantnego sosu. Może byłaby nim perkusja podsycająca tempo, może wyraźniejszy instrument melodyczny. Ładnie, ale czegoś tu brak.

1. The Golden Striker; 2. On and On; 3. N.Y. Slick; 4. Concierto de Aranjuez (Adagio Theme); 5. Cedar Tree; 6. A Quick Sketch; 7. Parade; 8. A Theme in ¾; 9. Autumn Leaves