Cositas Buenas

Autor: 
Maciej Karłowski
Paco De Lucia
Wydawca: 
Verve
Dystrybutor: 
Universal
Data wydania: 
27.01.2004
Ocena: 
4
Average: 4 (1 vote)
Skład: 
Paco de Lucia - guitars; Pirana-percussions; Guadiana, Antonio El Negro, Montse Cortes, Tana, Potito, Angela Bautista - palmas, coros

Kiedy legendarny wirtuoz gitary, ambasador falmenco - Paco de Lucia nagrywa kolejną płytę, to wiadomo, że będzie się ona podobać, sprzedawać i zbierać pochlebne noty. 

I bardzo dobrze, że tak się dzieje, bo dzięki jego muzyce, pozycji i zasługom być może wielu ludziom uda się pokazać inny muzyczny świat i wyrwać ich z dotychczasowych kolein estetycznych upodobań i przeświadczeń.

To jednak zaledwie pierwszy krok na drodze do zakosztowania flamenco. No może nie pierwszy. Inicjacja zazwyczaj odbywa się poprzez zespoły typu Gypsy Kings. I prawdę mówiąc pomiędzy autentyzmem tej formacji, a przekazem Paco de Lucii z recenzowanej płyty jest mniej więcej taka jak, pomiędzy Lucią a prawdziwym flamenco, któremu nie dane było zakosztować czaru pełnych sal koncertowych i magii wielkiego nagraniowego studia.

1. Patio Custodio; 2. Cositas Buenas;  3. Antonia; 4. El Dengue; 5. Volar; 6. El Tesorillo; 7. Que Venga El Alba; 8. Casa Bernardo