Wojciech Konikiewicz Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Rynek Starego Miasta, Warszawa
Data: 
01.08.2015
Godzina: 
19:00

Wojciech Konikiewicz - pianista, kompozytor muzyki improwizowanej, współczesnej, elektronicznej, filmowej, teatralnej. Znany i ceniony jako lider licznych projektów, koncertów- spektakli muzyki elektronicznej oraz ze współpracy z plejadą polskich i zagranicznych muzyków. 1-go sierpnia wystąpi na Rynku Starego Miasta w Warszawie, w ramach Festiwalu Jazz na Starówce.

Od początku lat 80 tych swoją muzyką i konsekwentną postawą twórczą swój wkład w dorobek polskiego jazzu - zarówno jako kompozytor, aranżer jak i wykonawca. Jego liczba formacji koncertowych i projektów są imponujące: od kultowej, zreaktywowanej orkiestry Free Cooperation, przez Tribute To Miles Orchestra, punk-etno jazzową Green Revolution przez tria (Zone K z brytyjskim saksofonistą Janem Kopińskim), do duetów i występów solo, eksplorujących fortepian, instrumenty elektroniczne, organy i klawesyn.

Skomponował muzykę do kilkudziesięciu filmów, spektakli teatralnych, operowych i baletowych. Tworzy także muzykę współczesną i eksperymentalną: od lat współpracuje jako muzyk i producent z czołówką polskiego rocka, pojawiając się na płytach Janerki, Ciechowskiego i innych.

W dorobku fonograficznym ma blisko 100 pozycji. Jest członkiem Rady amerykańskiego International Society for Improvised Music, bierze udział w konferencjach naukowych, wykładach. Występuje na całym świecie, od Europy, USA, po Azję.

Przypisywany do poszukującego i awangardowego nurtu jazzu, potrafi także w zaskakujący sposób eksplorować inne jego obszary, odwołując się do pianistyki stojącej na pograniczu muzyki klasycznej. Rozpoczął ten kierunek w swej twórczości w latach 90-tych wydaną we Francji i Austrii znakomitą  płytą "Another Form of Communication", nagraną z Czarkiem Konradem i Zbigniewem Wegehauptem.

Konikiewicz Trio to kontynuacja tej formacji i jej stylu. Na festiwalu artyście towarzyszyć będą - znakomity amerykański perkusista Frank Parker, znany ze współpracy m.in. z Kurtem Ellingiem, The Chicago Jazz Ensemble, Patricią Barber oraz utalentowany basista młodego pokolenia Maciej Matysiak, znany m.in. z występów w Tribute To Miles Orchestra.

CO? – Wojciech Konikiewicz Trio
KTO? – Frank Parker, Maciej Matysiak, Wojciech Konikiewicz
GDZIE? – Rynek Starego Miasta, Warszawa
KIEDY? – 01/08/2015, 19:00
BILETY? – wstęp wolny