Wyłoniono finalistki Sarah Vaughan International Jazz Vocal Competition

Autor: 
Redakcja

Alexis Cole, Ashleigh Smith, Cyrille Aimée, Hilary Kole i Sandra Booker to nazwiska pięciu finalistek Sarah Vaughan International Jazz Vocal Competition, a miano wschodzącej gwiazdy otrzymała Jazzmeia Horn. 21 października finalistki wystąpią w przed jury konkursu na scenie NJPAC Victoria Theater w Newark w stanie New Jersey.

Pięć finalistek konkursu zostało wyłonionych z 900 zgłoszeń z całego świata, w wyniku głosowania online oraz komisji składającą się z muzyków, przedstawicieli New Jersey Performing Arts Center i przemysłu muzycznego.

Za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie przewidziana jest nagroda 5tyś dolarów oraz występ w koncercie otwierającym Jazz Roots 2013. Dla drugiego i trzeciego miejsca ustanowiono nagrody odpowiednio 1500 i 500 dolarów.

Podczas koncertu finałowego w jury konkursu zasiądą wokalistka jazzowa Dee Dee Bridgewater, wokalista i pionier skata Jon Hendricks, wokalistka i dyrektor Jazz House Kids Melissa Walker, dziennikarz jazzowy Michael Bourne oraz Larry Rosen – organizator Jazz Roots i współzałożyciel GRP Records.

Na scenie Victoria Theater wystąpi również Jazzmeia Horn, która otrzymała miano wschodzącej gwiazdy, które nadawane jest młodym, utalentowanym wokalistom, hołdującym tradycji wokalnej, którą stworzyła Sarah Vaughan.