Trasa koncertowa kwartetu Bartosza Dworaka

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Zespół Bartosz Dworak Quartet wyrusza w trasę koncertową z materiałem z nowej płyty – Reflection, która swoją premierę miała 23 marca b.r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Przed nami pięc koncertów a najbliższy odbędzie się już 15 kwietnia w Elblągu. 

Album Reflection, który został nagrany dla wytwórni HEVHETIA, składa się z siedmiu kompozycji stworzonych jako rezultat prób uchwycenia wyjątkowych chwil z życia muzyków (stąd Reflection). Jest ucieczką od brutalnego świata, który nas otacza, a jednocześnie hołdem dla tego co w nim najpiękniejsze. Inspirowany tym wszystkim co działo się tu i teraz - w momencie komponowania utworów.

"Płyta o miłości, smutku, szaleństwie i radości. Muzyczna opowieść o tym jak bardzo jesteśmy słabi i silni zarazem, o tym jak wiele może dać nam otaczający nas świat, o tym jak wiele mogą dać nam ludzie, których spotykamy na swojej drodze. Opowieść o pragnieniach , marzeniach i rozterkach - muzyczna ilustracja "sinusoidy życia". - mówił Bartosz Dworak po premierze.

Mikstura osobowości powoduje, iż Bartosz Dworak Quartet to zespół prawdziwie intrygujący. Materia muzyczna jaką prezentują jest przestrzenna i wielobarwna, wyrasta z jazzu maintreamowego ale przeradza się w osobliwy modern-jazzowy wytwór, z subtelną nutką polskiego folkloru.
BDQ (Bartosz Dworak Quartet), tworzą znakomici muzycy jazzowi, którzy koncertowali już w wielu krajach na świecie. Jego założycielem jest Bartosz Dworak, laureat licznych nagród w konkursach i na festiwalach jazzowych, w tym m.in: w kategoriach solowych - Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie im. Zbigniewa Seiferta (2014), Pierwsze Miejsce podczas Festiwalu Jazz Contest (2011) oraz z kwartetem - Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Jazz Juniors (2013). Bartosz otrzymał także stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015) oraz Miasta Krakowa (2016).

Koncerty Bartosz Dworak Quartet:

15 kwietnia, Elbląg, Klub Muzyczny Mjazzga, ul. Kowalska 1-2 C, godz. 20:15
16 kwietnia, Łódź, 6. Dzielnica, ul. Piotrkowska 102, godz. 20:00
17 kwietnia, Poznań, Blue Note, ul. Kościuszki 79, godz. 20:00
20 kwietnia, Bielsko-Biała, Klubokawiarnia Aquarium, ul. 3 Maja 11, godz. 19:00
21 kwietnia, Sucha-Beskidzka, Cofeina Cafe, Rynek 20, godz. 20:00
 

Tagi: