Norah Jones i jej wizje. album Visions trafi na rynek w dzień kobiet.

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

8 marca, dziewięciokrotnie nagrodzona GRAMMY wokalistka, autorka tekstów i pianistka Norah Jones wyda swój dziewiąty solowy album studyjny Visions, powstały we współpracy z producentem i multiinstrumentalistą Leonem Michelsem. 

Artystka zapowiedziała również daty swojej trasy koncertowej w Ameryce Północnej na wiosnę 2024 roku, która rozpocznie się 6 maja w Bostonie (MGM at Fenway) i obejmie koncerty w Waszyngtonie (The Kennedy Center, 13 maja) i na Manhattanie (Apollo Theatre, 19 maja). Przedsprzedaż biletów właśnie się rozpoczęła, a ogólna sprzedaż ruszy 25 stycznia. Pełna lista dat znajduje się poniżej, a więcej informacji można znaleźć na stronie norahjones.com/tour

Visions to tętniący życiem zestaw 12 utworów, w których Jones śpiewa o wolności, tańcu i akceptacji tego, co przynosi życie. Album Visions jest  jak yang do yin, którym niejako był Pick Me Up Off The Floor, ostatni album Jones z nowymi oryginalnymi kompozycjami, który został wydany na początku pandemicznego lockdownu w 2020 roku i opowiadał o wielu mrocznych emocjach tamtego okresu.

"Powodem, dla którego nazwałam album Visions jest to, że wiele pomysłów pojawiło się w środku nocy lub w momencie tuż przed snem, a "Running" był jednym z nich. Powstał w momencie, kiedy jesteś na wpół śpiący i jakby jednocześnie obudzony" - mówi Jones. "Większość utworów zrobiliśmy w ten sam sposób, ja siedziałam przy pianinie lub gitarze, a Leon grał na perkusji i po prostu jammowaliśmy. Podoba mi się ta surowość między mną a Leonem i sposób, w jaki nasza muzyka brzmi, jest trochę garażowa, ale jest także trochę uduchowiona, ponieważ rodzi się tu i teraz, ale nie jest przesadnie dopracowana".

Michels grał na saksofonie w Sharon Jones & The Dap-Kings i występował z Lee Fields & The Expressions, zespołem Dana Auerbacha - The Arcs, Menahan Street Band i z własnym projektem El Michels Affair. Michels i Jones po raz pierwszy współpracowali przy singlu "Can You Believe", a później pracowali razem nad świątecznym albumem Norah Jones I Dream of Christmas z 2021 roku. Na Visions usłyszymy także trębacza Dave'a Guya, basistę Jessego Murphy'ego oraz perkusistów Briana Blade'a i Homera Steinweissa.

 

Tagi: