Moppa Elliott i premiera jego dwóch najnowszych płyt już w lutym.

Autor: 
mat. wydawcy

Basista i kompozytor Moppa Elliott, najbardziej znany z prowadzenia zespołu Mostly Other People Do the Killing (MOPDtK), powraca z dwoma nowymi albumami.

Obydwa będą miałby premierę  16 lutego 2024 roku i ukaza się jak zazwyczaj nakładem Hot Cup Records.  Pierwszy z nich to Disasters Vol. 2 kwintetu Advancing on a Wild Pitch. Płyta zawiera siedem nowych kompozycji Elliotta, z których każda nosi nazwę miasta w Pensylwanii, które doświadczyło katastrof, w tym kolizji pociągów, toksycznego smogu, bombardowań przez policję i wypadków przemysłowych.

Drugi to Jonesville. W jego nagraniu wziął udział inny band prowadzony przez Elliota dziewięcioosobowy Acceleration Due to Gravity. Tym razem na płytę trafił cztery autorskie kompozycje lidera uzupełnione przez trzy wczesnych kompozycje legendarnego basisty i kompozytora Sama Jonesa nagrane w hołdzie pamięci 100 rocznicy legendy.

Jeśli  pomiędzy 21 i 24 lutego ktoś z Was będzie akurat w Waszyngtonie, Pensylwanii albo w Nowym Jorku to smiało nie wypatruje plataków. W tych trzech miastach Elliot zagra koncerty ze wszystkimi aktualnie dziającymi swoimi zespołami czy Mostly Other People Do the Killling (MOPDtK), Advancing on a Wild Pitch i Acceleration Due to Gravity. Będzie to niewątpliwie okazja posłuchania nie tylko nowej muzyki Eliotta, ale także grających z nim, jednych z najciekawszych instrumentalistów w USA. I tak, w MOPDtK obok lidera gra Ron Stabinsky - keyboards i Kevin Shea na perkusji. W Advancing on a Wild Pitch: Sam Kulik - puzon, Charles Evans –sakfofon barytonowy, Danny Fox - fortepian i Christian Coleman na perkusji. A w Acceleration Due to Gravity: Bobby Spellman - trąbka; Dave Taylor - puzon; Matt Nelson - saksofon altowy; Stacy Dillard - saksofon tenorowy; Kyle Saulnier - saksofon barytonowy; Ava Mendoza - gitara; George Burton - fortepian; Mike Pride - perkusja.

 

Tagi: