Koncert Shaya Hazana na Jazz Jantar odwołany, ale LIUN + The Science Fiction Band - Live Orchestra przyjedzie punktualnie.

Autor: 
redakcja / mat. organizatora
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Shay Hazan to pochodzący z Tel Awiwu kompozytor, producent, basista i lider zespołu. Jego muzyczna historia zaczęła się wraz z nauką gry na basie elektrycznym w szkole średniej, co spowodowało rozpoczęcie grania rocka i ostatecznie jazu w miejscowym konserwatorium. To wszystko zapoczątkowało życiową pasję. W tamtym okresie słuchał dużo muzyki Charlesa Mingusa, Sun Ra, Art Ensemble of Chicago i Alberta Aylera.

Bardzo ważna informacja ! Z powodu obecnej sytuacji w Izraelu zespół Shay Hazana (koncert zaplanowany na 27.10) nie może przyjechać do Polski. 

27.10 o g.20.00 – odbędzie się zaplanowany koncert  10-osobowego składu LIUN + The Science Fiction Band - Live Orchestra.

Ceny biletów na ten dzień pozostają bez zmian. Bilety można:

1.     zwrócić do kasy Klubu Żak (uwaga: nie później niż przed rozpoczęciem koncertu 27.10 lub wcześniej i dotyczy to tylko biletów zakupionych PRZED 19.10.2023) – prosimy o kontakt: kasa@klubzak.com.pl

2.     lub wymienić po koncercie 27.10 w kasie Klubu na wejściówkę na jeden z niżej wymienionych koncertów (wymiana jest możliwa tylko 27.10)

8.12.2023 / G.20.00 / Klub Żak / BABADAG / premiera

Ola Bilińska - głos, elektronika, Dominyka Kriščiūnaitė - głos, flet poprzeczny, Raminta Kriščiūnaitė – głos, Lauksmina Kriščiūnaitė-Plikšnienė - głos, kankles, Igor Nikiforow - gitara, klawisze, Sebastian Witkowski - klawisze, bas, Paweł Szpura - perkusja

9.12.2023 / G.20.00 / Klub Żak / sneaky jesus / For Chaching Taphed

Matylda Gerber – saksofon tenorowy i barytonowy, Maciej Forreiter – gitara elektryczna, Beniamin Łasiewicki – gitara basowa, Filip Baczyński – perkusja

 

LIUN + The Science Fiction Band - Live Orchestra

Pochodząca ze Szwajcarii wokalistka Lucia Cadotsch po raz pierwszy wystąpiła w Klubie Żak w 2021 roku, wówczas z triem, w skład którego wchodzili saksofonista Otis Sandsjö oraz Petter Eldh i Kit Downes, którzy na festiwalach Jazz Jantar i Dni Muzyki Nowej prezentowali się już kilkukrotnie z innymi projektami. Cadotsch wróci do Gdańska dopiero tej jesieni, ale będzie to powrót z rozmachem, bo w towarzystwie złożonego z szeregu instrumentów dętych i syntezatorów The Science Fiction Band.

Fundament brzmienia wypracowanego wraz z kompozytorem Wanją Slavinem stanowi jazz, ale w tych monumentalnych utworach można odnaleźć również elementy ambitnego art popu, progresywnego soulu czy muzyki filmowej z lat 70. Znaczenie różnego rodzaju nawiązań i muzycznych parafraz w muzyce zespołu podkreślił w recenzji niemiecki serwis Jazzthing: "Chociaż czerpią z przeszłości, osadzają ją w nowym, świeżym kontekście. Jeżeli wsłuchacie się w te urzekające, tęsknie odśpiewane utwory z misternymi, pulsującymi beatami i brylującymi syntezatorami, otworzy się przed wami stylistycznie wolny świat muzyki, w którym pop i awangarda radośnie tańczą ze sobą ramię w ramię".

Ubiegłoroczny "Lily of the Nile" to wyjątkowe przedsięwzięcie, bo swoisty odwrotny album z remiksami. Utwory nagrane przede wszystkim za pomocą komputera z debiutanckiego "Time Rewind" zostały na nim zaaranżowane na orkiestrę, elektronikę przeobrażono w brzmienie akustyczne, a rezultat po raz pierwszy w Polsce usłyszymy podczas festiwalu Jazz Jantar.
 

Tagi: