Kadrę słynnej New England Conservatory zasili jesienią Anna Webber

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne
Wydział Studiów Jazzowych New England Conservatory mianował znaną flecistkę, saksofonistkę i kompozytorkę Annę Webber, która dołączy do wydziału NEC jako współprzewodnicząca Wydziału Studiów Jazzowych od jesieni 2023 roku.
 
Webber, której zainteresowania i twórczość znajdują się na estetycznym pograniczu awangardowego jazzu i nowej muzyki klasycznej, została szeroko okrzyknięta za swoją "wizjonerską i porywającą" muzykę (Wall Street Journal).
 
"Cieszę się, że mogę powitać flecistkę, saksofonistkę i kompozytorkę Annę Webber na wydziale i w administracji NEC" - mówi przewodniczący Wydziału Jazzu Ken Schaphorst. "Twórczość Anny została słusznie doceniona za jej pomysłowość i duszę. Wiem, że jej kunszt i przywództwo znacząco przyczynią się do edukacji naszych studentów NEC".
 
Webber jest stypendystką Guggenheima, a jej silne korzenie w muzyce klasycznej stanowią mocną podstawę dla jej pracy w wielu idiomach jazzu, szczególnie eksperymentalnego i współczesnego. Jej otwarte, międzygatunkowe podejście dobrze pasuje do ekspansywnej wizji edukacji muzycznej NEC. "NEC to niesamowita szkoła z najlepszymi studentami oraz kreatywną i otwartą estetyką" - mówi Webber. "Cieszę się, że dołączam do ich wyjątkowej kadry".
 
Webber nie jest obce New England Conservatory, uczyła w jej klasach i trenowała zespoły. Niezależnie od tego, czy kieruje rezydencją, czy występuje jako gościnny artysta, jej umiejętności i kreatywność w pracy ze studentami pokazują płynne zrozumienie i przyjęcie wartości artystycznych i podejścia NEC. Opinie studentów były zdecydowanie pozytywne. "Uwielbiałam moje wcześniejsze doświadczenia w kontaktach i pracy ze studentami NEC" - mówi Webber - "i jestem podekscytowana, że mogę to wykorzystać w mojej nowej roli".
Tagi: