Jazz Jantar 2022: Wendt, Wania, Bogdanowicz, Frankiewicz, Staroniewicz

Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne

Czas rozpocząć trzecią odsłonę jesiennej edycji festiwalu Jazz Jantar. W piątkowy wieczór w Sali Suwnicowej wystąpi Wendt, Wania, Bogdanowicz, Frankiewicz.

Nazwiska każdego z członków zespołu są doskonale znane wszystkim miłośnikom jazzu niezależnia z jakiego pokolenia fanów sięwywodzą. Saksofonista Adam Wendt ze swoją przeszłością w jednej z najpopularniejszych w swoich czasach formacji Walk Away, Mariusz Bogdanowicz, kontrabasista dzijący na scenie jazzowej począwszy od czasów bandu Heavy Metal Sextet po wieloletnią i trwającą współpracę z Włodzimierzem Nahornym, perkusista Sebastian Frankiewicz, zapewne jeden z najbardziej cenionych sidemanów i w końcu pianista Dominik Wania będący pierwszym polskim muzykiem, którey wydał recital solo ECM.

Na koncercie w Klubie Żak panowie przedstawią materiał „The Choice”, który zarejestrowali niedawno w studio nagraniowym. Autorem wszystkich kompozycji jest lider kwartetu Adam Wendt.

 

Tego samego dnia na klubowej scenie pojawi się formacja trójmiejskiego muzyka, Wojciecha Staroniewicza. Band zaprezentuje materiał z dwunastej autorskiej płyty saksofonisty „Strange Vacation”. Nowy program powstał w 2020 roku, i jak mówi Wojciech Staroniewicz, jego kompozycje stanowią odzwierciedlenie tamtego roku, tego co czuliśmy wszyscy: niepewności, izolacji, strachu, uczucia buntu, zniechęcenia, które chwilę później ustępuje miejsca nadziei. Tytułowy utwór „Strange Vacation” powstał w 6 dni po ogłoszeniu pierwszego lockdownu w Polsce.

Start o godzinie 20.00

Tagi: