Flamingo Trio na złoty jubileusz Spontaneous Live Series

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Cykl koncertów muzyki improwizowanej, organizowany przez Trybunę Muzyki Spontanicznej i poznański Dragon Social Club, zaprasza na pięćdziesiąte wydarzenie pod szyldem „Spontaneous Live Series”! Odbędzie się ono w piątek 22 września.

Złoty jubileusz spontanicznego cyklu koncertowego świętowany będzie w … akustycznej ciszy i głębi klarnetu kontrabasowego, wzmocnionego sprzężeniem zwrotnym kontrabasu i mrocznego werbla doposażonego w tajemnicze obiekty.

Duńsko-amerykańskie Flamingo Trio dotrze do Poznania z multikulturowego Berlina i definitywnie zapanuje nad receptorami słuchu i wzroku dragonowej publiczności. Zafunduje nam post-akustyczne neverending story, podróż jedyną w swoim rodzaju.

Klarnecista Chris Heenan, kontrabasista Adam Pultz Melbye i perkusista Christian Windfeld powołali do życia formację Flamingo w połowie ubiegłej dekady. W tym układzie personalnym (czasami wzmacnianym czwartym, bardziej okazjonalnym uczestnikiem) wnikliwie badają dźwięk, teksturę i dynamikę fonicznej narracji. Ich improwizowana opowieść czasami graniczy z progiem słyszalności, innym razem wplątana bywa w gęste warstwy i fale dźwiękowe. Całość tworzy poetycką przestrzeń, w której - na tle nieskończonej ciszy - rodzą się czyste zjawiska dźwiękowe, uformowane na ogół w długie struktury, rozwijające się niekiedy bardzo leniwie.

Muzycy nagrali do tej pory trzy albumy wydane przez nowojorski The Relative Pitch Records i kopenhaski Barefoot Records.

 

Spontaneous Live Series, Vol. 50

22 września 2023 roku, Poznań, Dragon Social Club, Zamkowa 3, godzina 20.00

Flamingo Trio:

Chris Heenan - klarnet kontrabasowy

Adam Pultz Melbye - FAAB (kontrabas wzmocniony sprzężeniem zwrotnym)

Christian Windfeld - werbel i obiekty

https://flamingoberlin.bandcamp.com/music

https://www.adampultz.com/flamingo

 

Adam Pultz Melbye, to duński kontrabasista, kompozytor i improwizator działający w obszarze brzmienia akustycznego i elektronicznego. Twórczość Adama obejmuje występy na żywo, instalacje dźwiękowe, dźwięki do tańca, teatru, filmu, multimediów, rzeźby, projektowania algorytmicznego i budowy instrumentów. Występował i wystawiał swoje prace w Europie, Australii, USA i Japonii, pojawiając się na blisko pięćdziesięciu albumach. Adam często występuje z półautonomicznymi systemami sprzężenia zwrotnego, takimi jak FAAB (Feedback-Actuated Augmented Bass) – kontrabas ze sprzężeniem zwrotnym stworzony we współpracy z Halldòrem Ùlfarssonem.

Chris Heenan jest amerykańskim kompozytorem/wykonawcą i twórcą muzyki eksperymentalnej, mieszkającym w Berlinie. Występuje na saksofonach, klarnecie basowym, klarnecie kontrabasowym i syntezatorze analogowym, zarówno solo, jak i w dużych grupach. Heenan wykorzystuje te instrumenty do badania nowych form muzycznych, hałasu i improwizacji, zarówno w swojej twórczości solowej, jak i we współpracy z kompozytorami i wykonawcami, takimi jak muzycy, tancerze i artyści wizualni.

Christian Windfeld, to duński perkusista/ perkusjonalista, posiadający bogate doświadczenia na polach wielu stylistyk – od akademickiej klasyki po swobodne, dźwiękowe, elektroakustyczne eksploracje.

 

Tagi: