Era Jazzu: China Moses

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

China Moses – nowa gwiazda jazzu i muzyki soul. Ale także modelka, aktorka, ambasadorka Dobrej Woli UNICEF i charytatywnych akcji AIDS Solidarity. Nadto córka legendarnej wokalistki Dee Dee Bridgewater i słynnego reżysera Gilberta Moses. 18-go kwietnia usłyszymy ją w Teatrze Wielkim w Poznaniu, na zakończenienie tegorocznej edycji Ery Jazzu.

China Moses jest już dzisiaj wielką gwiazdą, której kariera budowana jest niezwykle składnie i solidnie. Mając takich rodziców naturalnym stało się zaistnienie na estradzie i w filmie. Już jako nastolatka grała w filmach Jean-Baptiste Mondino; pierwsze nagrania (np. singiel „Time” z 1996 roku) pozwoliły jej zaistnieć na francuskim rynku. Ogromna pasja, wrodzony talent oraz doskonały głos szybko stały się rozpoznawalne dla francuskiego nowego jazzu, muzyki soulowej i rhythm’n’bluesa. W jej zespole pojawiali się popularni artyści jak Meshell Ndegeocello, DJ Mehdi czy kultowy we Francji Étienne de Crécy. W ciągu kilku lat amerykańsko-francuska wokalistka zrealizowała trzy ciekawe albumy (“China”, “On Tourne en Rond” oraz “Good Lovin”), zaistniała na hermetycznym rynku… electro hip hopu i związała się z popularnymi DJ – producentami Ogromną popularność China Moses budowała będąc prezenterka MTV i gwiazdą TV. Pojawiała się w filmach i na scenach teatralnych, realizowała teledyski ze swoja muzyką. W telewizji Arte prowadziła program „Soul Power” oraz „Summer of Soul”, w radio cykliczną audycję „MadeINChina” prezentując nie tylko swoja muzykę, ale także nagrania największych wokalistek jazzu i bluesa.

Przełomowym okazało się spotkanie z pianistą i kompozytorem Raphaele Lemonnier. Zrealizowany wspólnie projekt „Gardenias For Dinah” – hołd dla wielkiej amerykańskiej wokalistki Dinah Washington pozwolił zaistnieć China Moses także jako znakomitej wokalistce jazzowej.

Tym razem China Moses i Raphael Lemonnier, w proejkcie "Tribute To Crazy Blues", stworzyli niezwykle ciekawą muzyczna podróż po stylach bluesa i jazzu. W subtelnej, jazzowo wyrafinowanej formie i sztuką wokalistyką China Moses oddać naturalność brzmienia i emocji. Tworzy się zatem niezwykle ciekawy nastrój popularnych standardów – znanych dotąd z oryginalnych interpretacji – teraz brawurowo, z wdziękiem i poszanowaniem tradycji zaśpiewanych przez wokalistkę.

CO? – Era Jazzu: China Moses
KTO? – China Moses, Luigi Grasso, Daniel Adekugbe, Marcus McNeish, Eman Antwi
GDZIE? – Teatr Wielki, Poznań
KIEDY? – 18/04/2016, 20:00
BILETY? – 140zł, 120zł, 100zł, 80zł

Tagi: