Chris Pitsiokos na zakończenie tegorocznych spontanicznych koncertów w Dragonie

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Młody lew amerykańskiej sceny free jazzowej, alcista Chris Pitsiokos będzie gościem ostatniej tegorocznej edycji „Spontaneous Live Series”, cyklu koncertowego Trybuny Muzyki Spontanicznej i Dragon Social Club. Koncert solowy saksofonisty uzupełni równie samotny performance Pawła Doskocza na gitarze elektrycznej. Wszystko to wydarzy się w Poznaniu, w sobotę 10 grudnia.

Trzydziesta szósta edycja cyklu koncertowego stawia na młodość i nieprzewidywalność. I zaprasza po raz kolejny tej jesieni na scenę Dragona muzyka zagranicznego i polskiego. Zaplanowane są dwa sety solowe, ale organizatorzy knują intrygi, by sobotni wieczór zakończył się czymś dodatkowym i równie spektakularnym.

Chris Pitsiokos promuje cyklem jesiennych koncertów w Europie wydanie swojej drugiej solowej płyty, zatytułowanej „Art Of The Alto”. Ów, jakże prowokacyjny w kontekście historii gatunku tytuł zdaje się gwarantować jakość koncertowego ujawnienia równą tej, jaka stała się udziałem albumu, wydanego tego lata przez znamienity nowojorski label Relative Pitch Records. Poszerzone techniki artykulacji, free jazzowy temperament, wreszcie zmysł dramatyczny niezbędny dla budowania interesującej ekspozycji solowej, to atrybuty, które 32-letni Amerykanin zaszyte ma w swych artystycznych genach. Dodajmy, iż grudniowy wstęp w Poznaniu jest jedynym koncertem Pitsiokosa w Polsce.

Drugi z uczestników sobotniego koncertu w Dragonie, poznański gitarzysta Paweł Doskocz, wrócił właśnie z niemiecko-holenderskiej trasy koncertowej, w trakcie której doskonalił swój pomysł na solowy set preparowanej gitary, wbudowanej w spójną, linearną narrację. W Europie Zachodniej mówią, że jest w doskonałej formie! Innym słowy, nie wypada przegapić ostatniego w tym roku, improwizowanego koncertu w poznańskim Dragonie.

Spontaneous Live Series, Vol. 36

Chris Pitsiokos – saksofon altowy

Paweł Doskocz – gitara elektryczna

Poznań, Dragon Social Club, Zamkowa 3, godzina 20.00. Bilety są już dostępne na kupbilecik.pl

 

Tagi: