Arto Lindsay i Melvin Gibbs w Pardon To Tu

Autor: 
Redakcja (materiały organizatora)
Autor zdjęcia: 
mat. organizatora

Każdemu, któremu nazwy zespołów DNA, The Lounge Lizards, The Ambitious Lovers czy solowe wcielenia i współpracę m.in. z Laurie Anderson, Tom Zè, Animal Collective, Joao Gilberto, Caetano Veloso, Ryuichi Sakamoto czy Bill Frisell nie są obce wie, że jest on swoistym fenomenem na muzycznej scenie Nowego Jorku.

Pod koniec lat siedemdziesiątych przyczynił się znacznie do powstania ruchu muzycznego "No Wave", a w późniejszych latach rozwinął intensywnie wywrotową muzykę pop, hybrydę stylu amerykańskiego i brazylijskiego. Na naszej scenie stanie wraz z jego wieloletnim przyjacielem i partnerem muzycznym, byłym członkiem zespołów Defunkt i Rollins Band, uznawanym za jednego z najlepszych basistów. 

Tak zapowiada jedyny w Polsce koncert duetu Arto Lindsay & Melvin Gibbs Pardon To Tu.

My ze swojej strony tylko dodamy kilka słów o Melvinie Gibbsie, który poza wszystkim co wymieniono był przez lata muzycznym towarzyszem dwóch legend sceny jazzowej w jej harmolodycznej odsłonie,  Ronalda Shannona Jacksona wspierając jego Decoding Society i Jamesa Blood Ulmera, który niedawno koncertował w Warszawie.

Koncert duetu zaczyna się jak zawsze w Pardon To Tu o 20.30

Tagi: