7 dnia z Ludovico Einaudi

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Ludovico Einaudi powraca z nowym projektem. Połączenie barwy fortepianu, wiolonczeli i skrzypiec przywołuje rozpoznawalne brzmienie, które uczyniło go jednym z najbardziej cenionych współczesnych artystów. 7 albumów ukaże się w ciągu kolejnych 7 miesięcy.

„Wyobraź sobie, że każdego ranka wyglądasz przez okno, a widok, jaki masz przed oczami daje ci codziennie inne wyjątkowe emocje i nastrój na cały dzień”. mówi Ludovico Einaudi.

Inspiracją projektu były zimowe spacery w górach. „W styczniu ubiegłego roku często chodziłem na długie spacery, zawsze podążając mniej więcej tym samym szlakiem. Padał gęsty śnieg, a moje myśli wędrowały swobodnie pośród zamieci, gdzie wszystkie kształty traciły swoje kontury i kolory”.

Pierwszy album skupia się na kilku głównych motywach, które następnie ponownie pojawią się w różnych wariacjach na kolejnych albumach.

„Postanowiłem połączyć je wszystkie w swoisty muzyczny labirynt. Pozwala to w pewnym sensie zilustrować proces twórczy, ukazujący, jak muzyczny pomysł może rozwijać się w różnych kierunkach”. 

Seven Days Walking zostało nagrane między wrześniem a październikiem ubieglego roku w Schloss Elmau w Niemczech i londyńskim Air Studios. Oprócz samego Ludovica na fortepianie zagrał tu również Federico Mecozzi na skrzypcach i altówce oraz Redi Hasa na wiolonczeli.

Tagi: