120 lat Deutsche Grammophon

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Deutsche Grammophon (DG), najstarszy i najsłynniejszy label muzyki klasycznej na świecie obchodzi w tym roku swój jubileusz. Celebrację 120. urodzin DG uświetni zakrojony na bezprecedensową skalę niezwykle ambitny program, ilustrujący bogatą tradycję firmy i podkreślający jej dynamiczny rozwój.

W ciągu swojej 120-letniej historii firma Deutsche Grammophon z wielkim oddaniem inwestowała w kulturę, innowację, muzykę i sztukę. W sezonie 2018/2019 zwróci szczególną uwagę na podkreślenie niezwykle istotnej roli muzyki klasycznej i artystów, którzy ją wykonują.

“To ekscytujące czasy dla muzyki klasycznej” - zauważa Dr Clemens Trautmann, Prezes Deutsche Grammophon - “120 rocznica firmy zobowiązuje nas do jeszcze bardziej zaangażowanego dzielenia się emocjami i pięknem, które niesie ze sobą ta muzyka. Pragniemy dotrzeć z tym przekazem do jak najszerszej publiczności na cały świecie. Dzięki nowej technologii możemy inspirować miliony. Z wielką radością witamy Google Arts & Culture, Volkswagen Group i innych partnerów, którzy wspierają naszą misję na całym świecie.”

W ramach obchodów DG120 odbędą się koncerty galowe z udziałem czołowych artystów związanych z DG. Uroczystości rozpoczną się 10 października. Zainauguruje je historyczny koncert na terenie legendarnego Zakazanego Miasta w stolicy Chin – Pekinie.

Artyści DG zawitają także do Berlina, Hamburga, Hannoveru, Hong Kongu, Londynu, Seulu, Szanghaju, Taipei i Tokio, a lista wydarzeń wciąż nie jest jeszcze zamknięta. W koncertach z okazji rocznicy założenia Deutsche Grammophon udział wezmą, między innymi: Hélène Grimaud, Daniel Barenboim, Anne-Sophie Mutter, Lang Lang, Seong-Jin Cho, czy Max Richter. 

Tagi: