Heartdrops: Vince Benedetti Meets Diana Krall

Autor: 
Ksawery Wiktorowicz
Vince Benedetti
Wydawca: 
TCB
Dystrybutor: 
GiGi
Data wydania: 
09.04.2003
Ocena: 
4
Average: 4 (1 vote)
Skład: 
Diana Krall - piano, vocals; Vince Benedetti – trombone; Martien Oster – trombone; Christoph Sprenger – bass; Alberto Canonico – drums

On  był muzykiem, któremu nie zawsze się wiodło. Ona początkująca piosenkarka, która chyba nie sądziła, że wyrwie się z knajpianego entourage’u. On jeździł taksówką, bo w branży nie szło najlepiej, ona właśnie wsiadła do jego taksówki i poprosiła o zawiezienie na jakiś koncert. Potem była rozmowa, zaproszenie do wspólnego klubowego pogrania.

Tak oto spotkał się skądinąd niezły i ciągle niezbyt sławny puzonista Vince Benedetti i kiedyś nieznana, a dziś jedna z największych gwiazd jazzowych Diana Krall. I tyle na temat tej płyty. Nie dlatego, że zawiera muzykę marną czy nieudolną. Ależ skąd. Jeśli by już koniecznie o niej pisać to z powodu zespołu, który gra solidny jazzowy środeczek.

O Dianie nie da się powiedzieć wiele, ponieważ śpiewa nie dużo i pełni w całej koncepcji zespołu Benedettiego rolę ładnego i ładnie śpiewającego gościa. Ta Diana, którą dzisiaj Państwo podziwiacie jeszcze wtedy nie była pewna swego. Tak więc co to jest „Heartdrops” - to łakomy kąsek dla kolekcjonerów wszelkich przejawów twórczych Diany Krall oraz pozycja dla bardzo wnikliwych kronikarzy życia muzycznego w Szwajcarii początku lat 90.

 

1. The News; 2. Sunshine Express; 3. Detroit Blues; 4. Your Destiny; 5. Who Are You; 6. My Love; 7. Evidence; 8. Detroit Blues; 9. My Love